Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno i3-2120 a GTX560 TI (Jakou grafickou kartu?)

Do sestavy s i3 sem si chtěl původně koupit MSI GTX560, nicméně už nejsou na skladech snad nikde a tak sem se začal poohlížer po MSI GTX560Ti, kterou mají na alfě s Mass Effect 3 za cca 5tisíc. Možná je to hloupý dotaz, ale pro ujištění: nebude mi ten procesor brzdit tuhle grafiku?
Další varianta řešení situace je GIGABYTE GTX 560 Ultra Durable OC 1GB, ale s touto značkou nemám zkušenosti. Poraďte, co byste brali vy?
Změna předmětu, původně: i3-2120 a GTX560 TI (Kráťa)

Já osobně bych do GTX560(Ti) nešel z důvodů nestability (hlavně Ti verze, viz BF3), ale to je tvá volba. Nebo si počkej na GTX660, ale viděl jsem zatím jen "vtipné" ceny okolo 10 tyček.

koukal sem se, že ta Gygablitka má na BF foru dost "fanoušků" - takže na ní kašlu. Ale ta MSI GTX560Ti by měla být OK ne? Sice je o +-800 dražší, ale to kompenzuje Mass Effect 3 :-)
Nebo mám ještě jinou volbu místo 560? HD6870 už nikde ani není.., a HD7850 mi přijde už dost drahá. Ještě sem se díval na MSI N560GTX-M2D1GD5 (Single Fan), ale kupovat kartu s jedním větrákem mi přijde jako nerozum.

sorry, že zas otravuju:
ještě sem se díval na ASUS ENGTX560 DCII OC, která se dá sehnat za 4500 (to by pro mě bylo přijatelnější). Nemáš s ní nějaké zkušenosti? Na různých forech sem četl cosi špatného o teplotách a nestabilitě...
o této kartě MSI N560GTX-Ti-M2D1GD5/OC sem nenašel žádnou pořádnou recenzi, jen něco málo od uživatelů, jinak je to velká neznámá co se týká teplot, hlučnosti a kvalitou zpracování (MSI je asi dobrá značka, ale tento model je o cca 500 levnější než TwinFrozr a za tím přece musí něco být).

Já jsem ti své typ na karty vhodné k tomu procesoru dal.
Ne vždy dva znamená vice/lepe jak jeden = větrníky karty.
MSI má všeobecně slušnou automatickou regulaci otáček točáků karty.
TwinFrozr rozdíl je v použitém chladiči a potenciálu pro přetakt.

uzavírám tenhle topic s konstatováním, že ten výběr karet v cenovém segmentu čtyř až pěti tisíc je neskutečně žalostný, z čehož sem tedy dost rozladěný a tak sem si prostě nevybral. :-/ samozřejmě i kvůli tomu, že na dveře (snad už konečně) klepe gtx660, na jejíž ceny sem dost zvedavý, totéž platí i o nové i3 ivy bridge. jelikož v současné době nový počítač nutně nepotřebuji, raději si ten měsíc/dva počkám, našetřím víc penez a pak snad budu vybírat z nabídky, která za to stojí. doufám jen, že to stihnu dřív, než na skladech dojdou Windows 7 a nastoupí 8...
děkuji všem za pomoc a omlouvám se, že sem vás se svými otázkami otravoval zbytečně!