Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ukazatel stavu baterie - nekorektní chování?

ahoj, nejedná se vyloženě o problém, ale udivuje mne to.
mám 78% baterky a chvíli ukazatel stavu baterie (ten windowsáckej, dóle na liště) ukazuje 1h 50min, a když po 5 vteřinách podívám znova, ukazuje 4h 28min. a takhle to pořád kolísá (mám pořád zapnutý stejný programy).

notebook nenechávám vybít pod 30% - vždy tak po dvou, dvou a půl hodinách používání.

čím to? :-)

tipuju že máš novější procesor i5/i7, a nastavený co nejvíc šetřivý režim - procesor se pak za běhu co pár vteřin sám podtaktovává. proto toto, ten každou chvíli jiný zobrazený údaj.
ze zajímavosti můžeš mít puštěný i správce úloh, setříděný podle procesů - ať vidíš jestli si něco nárazově nepřivlastňuje strojový čas.
ale rozumnější je nad tím mávnout rukou, brtníci mohou i tlapkou.

baterku udržíš nejdéle (léta) při životě, když ji budeš nejmíň používat. když jsi doma, jeď z elektriky.