Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nového telefonu pro synka

Zdravím, vybírám nový telefon pro synka protože jeho starý SE odešel tak by ho chtělo nějak nahradit, jelikož jsem v poslední době kupoval notebook, nový telefon tak mu dávám rozpočet 3-4 tisíce kč myslím že by to mělo stačit není náročný uživatel.Jen by chtěl lepší foťák protože měl SE K800i který dělal velmi pěkné fotky. Zatím žádné adepty nemám co v této ceně vybírat jen jsem se koukal po Nokii 500 jeví se docela dobře vzhledem i výbavou, proto se obracím na vás o nějaký tip nebo radu díky za pomoc při výběru.

Nokia 500 má relativně mizernej foťák, barvy vyblitý, přepaluje bílou. Starej LG KU990 dělal mnohem lepší fotky, i ten diodovej blesk to mělo. Tohle mě u té Nokie trochu sere. Jinak jsem s telefonem spokojen, nemám na to velký nároky, protože jediný dvě aplikace, který jsem doinstaloval, byly Opera Mini (na cesty) a Opera Mobile (na wifi, umí i Javu, což mini neumí). Má i navigaci, což se může hodit. Nevýhodou se může jevit Symbian, pokud by chtěl synek zkoušet mraky kravin, protože Symbian je trochu na ústupu a nekupované aplikace chtějí certifikát, což by mu mohlo vadit. Jinak telefon je rychlej, stabilní, já jsem spokojen.

věk? pokud je to od 12 - 17, tak asi něco s Androidem, pokud není fajnšmejkr (na androidu je tisíce kravin a her ke stažení zdarma, u té nokie nevim co je a nevim zda má podobné možnosti, ale je to ve většině případů priorita pro mladé). pokud ocení hw klávesnici omrkni sony xperia mini, jinak asi dotykovýho samce (Ace, Y apod.).otázka je, zda mu tam budeš platit net, tedy že foun bude využíván k více jak elementárním funkcím a občasnému hraní ptáků. oni ty dotykáče jsou všechny téměř stejný. liší se jen vnitřkem dle ceny.

Edit: nebo čínské krámy: http://pc.poradna.net/q/view/863050-dotykovy-mobil -do-3-500

foťáky jsou u Samců imho ty lepší, ovšem nedovolím si srovnávat, bo mi stejně všechny přijdou na hovno.

jinak počítej s tím, že pokud mu koupíš dotykáč na paušál, bude k tomu nutnost koupit datovej tarif. ty telefony se připojují furt kvůli aktualizacím těch nainstalovaných kravin a než si synek projde prvotní nastavení datumu, času bude platit za připojení a těžko ho donutíš aby si to vypnul. po zjištění, co android nabízí, bude stahovat jak praštěnej, než mu to zabrzdí founa.

aktualizacie si moze stiahnut doma na wifi.

však o tom právě mluvim, jak chceš přinutit patnáctiletýho puboše, aby o hodině nudnýho dějáku nepařil hry či neserfoval/nestahoval? bez datového paušálu se takové "semtam zabrouzdání" může pekelně prodražit, pokud bude mít synek paušál.

já mám net taky primárně vyplej a datovej paušál nemám, když už potřebuju na net (idos, meil), tak si holt zaplatím těch 15 kaček za jednorázové 30min. připojení, pokud není v dosahu free wifi.