Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Utopený telefon Nokia 5230

Dobrý den,

Stala se mi taková nepříjemná věc, po vykonání potřeby jsem si natáhl kalhoty a telefon co jsem měl v kapse vyletěl a spadl přímo do záchodu...

Hned jsem po něm skočil (ve vodě byl tak 2s-3s) - vyndal jsem baterku, simku, paměťovku a obalil ho toaleťákem, teď (5 minut potom) je suchý, ale pod dotykovou obrazovkou je vidět taková tmavší skvrna 0,5cm x 0,5cm cca a pohybuje se dle naklonění telefonu.

Mobil je Nokia 5230.
Mobil jsem nezapínal, někdo říká vyfénovat, někdo říká do zavařovačky a nasypat rýži...

Co bych měl dělat? Díky

Přesně tak, pokud máš tu možnost, rozeber to a základovou desku omyj (ponořit) do isopropanolu či čistého lihu. Pokud tu možnost nemáš, můžeš to zkusit dát do té rýže ale potom bych ho ještě min. 4-5 dní sušil třeba nějde nad topením nebo někde v teplu (a samozřejmě po celou tuto dobu se nepokoušet ho zapínat ani vkládat baterii).

To je jasné, bohužel nemám příslušný šroubovák.
Baterie je snad ok, zkoušel jsem a probijí.

Spíš mi jde o tu dotykovou obrazovku.

Telefon se zatím suší v rýži, zkusím ho ještě trochu profénovat a tak pozítří podle toho v jakém bude stavu ho zkusím zapnout... asi mi to nebudete věřit, ale zrovna dnes mám patnáctiny... hezký dárek :) :D

Myslím, že není. Kup šroubovák (torx) v železářství či nějakém elektru a dle návodu na youtube ho opatrně rozeber a vičisti. Jinak že momentálně funguje ještě nic neznamená, do budoucna může začít zlobit nebo se vy*rat uplně.
A v sušení fénem nebo nad topením nevidím problém, když se to provádí v dostatečné vzdálenosti. Je jasný, že to nebudu držet přímo u fénu a ten pojede na plný topný výkon.

Tak čerstvé zprávy.... mobil jsem rozebral, vysušil, zprovoznil...

Zůstalo tam ještě pár kapek tak jsem ho rozebral znova, pořádně vysušil, jenže při skládání se mi ulomil ten čudlík na zapínání, takže mobil je funkční, jen nejde zapnout :D....

Nechce se mi zakládat nové téma, co byste mi doporučili za telefon? Někde kolem 3 - 4 000, dotykový, nedotykový, nokia, samsung... to je jedno, hlavně ať se to nerozbije při prvním pádu na zem, tenhle měl takovou pěknou nerezovou masku kolem dokola, takže při pádu se nezničil display...

Díky za rady