Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stupně šedi = alpha kanál

Ahoj všem :)

Mám menší problém - potřebuji program nebo postup (nejlépe v Gimpu), který by zvládl následující:

Prostě mám bílý text (který má vyhlazené okraje) na černém pozadí. Já potřebuji, aby to pozadí bylo průhledné a aby kolem bílého textu nezůstaly černé okraje - aby se vyhladily - podle toho, jak moc šedý ten pixel bude, tak podle toho se určí průhlednost bílého pixelu.

Snad chápete

Díky za rady

na to ti snad staci zobrat akukolvek zlozku (R,G,alebo B) toho obrazku a skopirovat ju do alpha kanalu. Bude to potom robit presne to co chces.
P.S. jak sa to robi v gimpe neviem, pouzivas ho predasa ty. Ja by som si na to urobil program vlastny za pol hodku-hodku.