Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení notebooku k různým sítím (doma, ve škole)

S předstihem hledám odpověď na to, jak připojovat PC k různým sítím. Notebook, používaný na více místech, OS Windows XP (zatím nevím, zda Home nebo Pro).

1. Doma mám router SMC Barricade se spuštěným DHCP serverem, PC jsou ve Windowsech Pracovní skupině "DOMA" (XP, 98SE), IP adresy přiděluje automaticky server v rozsahu 192.168.2.100-192.168.2.254, maska podsítě 255.255.255.0, výchozí brána 192.168.2.1 (na této IP je i www rozhraní routeru). LAN je samozřejmě funkční.

2. Ve škole (MUNI Brno) a na privátě (nějaké wifi) bude samozřejmě nastavení jiné.

...a nějak nemám představu, jak to jednoduše zařídit, aby připojení k LAN i WAN fungovalo na všech místech a bez nějakého přenastavování parametrů. Bohužel o připojení k síti na škole (a ani na privátě) zatím nevím vůbec nic bližšího. Budes stačit ve Vlastnostech protokolu TCP/IP zadat automatické získání IP adresy z DHCP serveru a automatické získání adresy DNS serveru?

Dcera se s tím nějak složitě rýpat nechce a nebude. A ani to po ni nechci.

Díky za rady a tipy.

NTBooky mívají profily připojení, které se většinou i samy detekují. Přecházím s bookem mezi prací domovem a několika známýma a když se dostanu do dosahu nějaké wifiny, nebo zapíchnu drát sítě, kterou jsem již předtím použil a uložil do profilu, tak si NTB sám ve většině případů tu síť identifikuje a přihlásí se k ní.

1. vymakat to pomocí netsh:
http://pc.poradna.net/question/view/51682-restart-n astaveni-tcp-ip

2. existují na to různé utility "network switcher", nenašel jsem žádnou free, nejvíc se mi zatím líbil www.mobilenetswitch.com - umí duální ip, + další nastavení, nedělá chyby.

3. ale protože v naší doméně používáme obskurní firemní nastavení s putovním uživatelským profilem, který tyto změny nemiluje, asi nakonec pořídím redukci usb/lan se svým nastavením a bude po ptákách http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zo b=2&pol=190&zbo=40130

1. načíst úplný dump příkazu netsh trvá nějakou dobu, a stejně to vyhazuje zbytečné chybové hlášky - zatím jsem to taky odložil, asi si na to vezmu dovolenou :-)

2. zkusil jsem si spustit i zde uvedený netsetman.com, a vypadá to že by vyhovoval. používám v práci duální ip a tu umí taky. (+ změnu předvolené domácí a podnikové tiskárny, atd.). pro domácí použití je to cardware (firmy 12 eurofufníků), supercena 8-)

na domácím minirouteru d-link si můžu nastavit "statický" dhcp - s pevným přidělováním adres podle mac adresy síťové karty. ale neřeší to moje potřeby v práci. kdo používá všude dhcp má vystaráno a nic neřeší.

wifi není všude, čili to též není úplně ono.

anebo ta možnost s druhou síťovkou pc-card nebo konvertorem usb-lan: každou kartu můžeš mít nastavenou jinak a jsi hepy :-p

nejako celkom nechapem co chces riesit. ako doma tak aj v skole je nastavene vsetko na dhcp servri cize netreba nastavovat nic (pracovnu skupinu to je snad jedno nie?) a inde funguje nastavenie takmer vzdy cez dhcp. pouzivat an profily externe programy sa mi zda zvratene pokial sa nepripajas do sieti kde dhcpd nie je

Ak bude v kazdej sieti DHCP server, tak nemusis nic nastavovat, automaticke ziskanie IP z DHCP je vo Win defaultne prednastavene.
Maximalne tak nazov PC a prac. skupinu si zmenis ak to server v niektorej sieti bude vyzadovat kvoli prihlaseniu, inac nevidim dovod.