Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta do HTPC

Zdravim.
Chtěl bych si k postavit HTPC a následně jej připojit k TV jako multimediální centrum (zejména pro přehrávání full HD videí, 1080p). Co jsem se dočetl, tak novější grafické karty při přehrávání náročných videí berou zátěž na sebe a nezatěžuje se tam CPU.
Dotazy:
1) Základní deska: počítám, že nebude-li při přehrávání videí vytěžován CPU, bude stačit základovka s integrovaným úsporným CPU (např. Atom D525)? Rád bych ji ve formátu mITX.
2) Grafická karta: doporučte nějakou, která by s přehráváním full HD videí neměla problémy a nezatěžovala při tom CPU. Požadavky:
- konektor HDMI (+DVI výhodou)
- pasivní chlazení
- provedení low profile
3) Je to lepší takto (tedy grafická karta zvlášť) nebo když je vše (HDMI) již na zakladovce integrováno?
Díky.

Pro HD video to máš celkem na hraně (záleží na datovém toku, nejvyšší to nedá). Já to vidím takto:

Deska: http://www.czc.cz/asus-f1a75-m-amd-a75/93725/produ kt?q-category-id=cekl578lf4hnm99cg61b4if0a1&q-c-0- f_2025182=sSocket+FM1

APU: http://www.czc.cz/amd-a6-3500/95268/produkt?q-cate gory-id=fplcb3ucvuh5286r50bmolmh96&q-c-0-f_2025182 =sSocket+FM1

RAM: http://www.czc.cz/corsair-xms3-4gb-2x2gb-ddr3-1600 /86418/produkt?q-c-0-f_2027450=sDDR3&q-c-1-f_94358 670=s2+x+2GB&q-category-id=091mfsirtuiibbvgk6m970d ab4&q-c-2-f_2026866=d1600.0

Nainstaluješ-li W7 a jako přehrávač XBMC (video v režimu DXVA-2), budeš ouplně happy. Plánuješ-li i TV tuner, budeš muset použít jiné MM centrum - nabízí se "integrované" WMC, ale nastavení budeš proklínat (i když - pokud si s tím pohraješ, funguje to překvapivě dobře). PS: na ITX se vykašli.

Ahoj mif
Vzhľadom na to že evidentne rozumieš "problematike" stavby HTPC,mám na teba pár dotazov.Chcem si poskladať HTPC,ktoré nebude moc drahé ale aby bez najmenších problémov prehralo všetky Full HD videa v akejkoľvek náročnosti bitrate+aby bolo tiché/výkonné a energeticky nenáročné.
Mohol by som nahradiť tebou doporučenú zákl. dosku a CPU,touto MB a týmto CPU,alebo by si mi doporučil niečo iné(výkonnejšie)?
http://www.alza.sk/gigabyte-f2a75m-hd2-d372604.htm
http://www.alza.sk/amd-trinity-a4-5300-d357412.htm

Ak áno,mohol by si mi prosím ťa pomôcť aj s výberom zdroja,case,chladenia a HDD k týmto komponentom z Alza.sk?.Ide mi hlavne o pomer cena/výkon

Ďakujem:-)

sice nejsem mif, ale GB bych se vyhnul. V podobné cenové relaci je toto MSI msi-fm2-a75ma-e35-d360579.htm, má více USB portů a lepší audiokodek (což asi nevyužiješ, pokud budeš používat HDMI) a IMHO je kvalitnější.

CPU by měl být OK a bez potíží (závisí na tom, s čím budeš přehrávat, protože např. XBMC umí akcelerovat přes GPU a CPU se vyloženě fláká).

Co se zbytku týká, záleží kolik za to chceš dát.

Já jsem na OS použil SSD Intel 330 60GB (technicky můžeš použít jakýkoli SSD větší než 32GB, doporučuju Intel nebo CrucialM4), na data pak WD Green 1TB (dnes bych bral už 2TB nebo 3TB verzi) - disk je tichý a netopí, jeho výkon postačuje s přehledem na přehrávání videa a i další činnosti - mně tam např. funguje domácí Minecraft server pro děti plus jako síťové skladiště fotek, domácích videí apod. - pozor ale na zálohování).

Skříň bych volil tuto: fractal-node-605-d361132.htm Pokud je to moc, tak tuto: http://www.alza.sk/silverstone-sst-ml03b-milo-d227 795.htm

Zdroj stačí tento: http://www.alza.sk/seasonic-ss-350et-t3-d199508.ht m

edit: v nadcházející verzi XBMC (v 12) bude oficiální podpora PVR (nahrávání z DVB-T).. 8-)

Řešíš nějak tuner/y a dálkové ovládání? Jak?

Hodil by se mi nějakej tuner, co by uměl všechno, ideálně i kódované HD kanály UPC (kartu od UPC mam, kanály zaplacené taky jsou). Teď si od nich musim draze pronajímat přístroj, pokud by něco bylo, dost by to ušetřilo.

No UPC má placené kanály kódované, nejspíš se jedná o Conax CAS-7. Blbý je, že ta jejich karta se páruje s tunerem a nejsem si jistej, že by jí byli ochotni napárovat na zařízení třetích stran. Jako jedinou možnost vidim najít nějakej DVBT + DVB-C tuner do compu s CI slotem umožňujícím příjem kódovaných programů a dokoupit od dvb-c-shop.cz SMiT Conax chipset pairing CAM CI+. Zatim se mi ale nepodařilo vygooglit nic :( Nevíš o něčem?