Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o pomoc s přeinstalováním OS

už si nevím rady jak bratrovy na notebook nainstalovat zpět win xp, momentálně tam má win 7... dokonce i z boot z flashky sem zkoušel ale vysledek byl že mi to napsalo že disk je neopravitelně poškozen nebo co a přitom checkdisk a jine programy žádnou chybu nenašli. takže otázka zní jak nainstalovat nový OS na systémový disk když je v notebooku jen jeden HDD.pomůže někdo prosím?

z několika různých CD/DVD sem zkoušel a to akorát napíše že instalace nebyla úspěšná. z flashboot mi to hlásí že disk je poškozen, a co je divný že i když rozdělím disk na dva oddíly tak mi to nabídne stejně jen C: . nemysli že sem nehledal ale díky že si aspon napsal a poradil.

ano ale mě se ta instalace nikdy zdárně nedokončí. ted zkouším hdd regenerator a vyskočilo na mě toto : system has detected sata controller working in AHCI mode. For better performance it is recomended to change to IDE moce. co myslíte můžu to změnit pojede mi pak jeste system ? nebo to mam nechat? chci jen zjistit jestli je hdd bez vadných sektoru a chyb.

ale win 7 pracujou v pohodě si myslim,jen to je sračka notebook

celej tvůj problém spočívá v tom, že nechápeš, že SATA disk W7 znají kdežto XP ho nepoznají, protože tenkrát ještě neexistovaly SATA disky. Takže pro XP musíš přepnout v BIOSu na emulaci ATA, kdežto W7 můžeš instalovat i v AHCI.