Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konfigurace Asus WL-500g Premium

Prosím o radu s konfigurací routeru Asus WL-500g Premium.
Mám problém s nastavením funkce Download Master. Nedaří se mi dostat na připojený disk. Prac. skupinu,sdílení adresáře a další jsem nastavil podle manuálu, sdílený adresář na disku vidím, ale do adresáře na disku se nedostanu.A po spuštění Download Master mi to napíše "zařízení nebylo nalezeno".
Nemáte někdo nějaký podrobnější manuál v češtině?Děkuju za pomoc.

Ano mám připojený HDD v externím USB rámečku přímo do routeru. WL-500gP má vzadu dva USB konektory na druhým mám tiskárnu a ta funguje bez problémů i bezdrátově. Na HDD mám nasdílený jeden adresář a ten i v "místech v síti" vidím, ale nedostanu se do něj a Download Master pořád hlásí že není připojené žádné zařízení.

v jakém formátu máš ten disk? FAT32, NTFS nebo EXT2/3?

osobně doporučuju EXT3 (kontrola při případném pádu/nečekaném vypnutí je rychlá)

BTW, doporučím ti přechod na Olegův Firmware... :-) je to sice (pro nelinuxáře) trošku pakárna rozchodit to, ale pak získáš strašně moc dalších funkcí navíc, ale HLAVNĚ máš pak nad tou "krabicí" absolutní kontrolu.. wl500g.dyndns.org a zde pár tutoriálů: http://www.macsat.com/macsat/content/category/3/13/ 29/

Tak už sme to rozchodili HDD musí bejt na FAT32 a dál v
USB Application - Basic Config - Enable Download Master? Yes
- Enable Download Share? Yes
- USB Port for Media Server: Nastavíš port podle toho kde to máš buď horní nebo dolní
USB Application - Share Nodes - Network Neighborhood Mode: Share All Partitions in disk
- FTP Mode: Disable
Share Nodes List - nastavit sdílené adresáře
USB Application - User List - Jméno a heslo pro přístup (asi by mělo bejt shodný s windowsama)
System Setup - Operation Mode - Home Gateway
System Setup - Firmware Upgrade - Firmware Version:1.9.6.7
Zbytek už záleží na konkrétním případu tak snad to tu někomu pomůže jinak dík za pomoc.