Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte jaky notebook

Ahoj, muzete nekdo, kdo rozumite notebookum poradit, jaky si mam vybrat notebook? Nechci to nejlevnejsi a ani to nejdrazsi. Chci kvalitni vec, jak zpracovanim, tak komponentama, dobry servis.
POtrebuju poradit velikost displeje, znacku a konfiguraci a take bych rad aby vydrzela baterie. Je tech pozadavku asi moc, ale kdo se v tom nejak orientuje, tak myslim, ze by s tim problem mit nemel. nechci totiz neco koupit a za mesic se tlouct do hlavy, ze jsem udelal chybu. Predpokladam, ze bych si ho nechal cca 3-4 roky. Takze napisu, k cemu bych ho pouzival: internet a zpracovani fotek tzn. asi nejaky lepsi displej, hry hrat nebudu. Nemam predstavu, jestli bude stacit notebook za 15t. a nebo za 30t. a nebo treba za 50t. To uz bych stejne nedal. Diky za tipy.

skus ibm (vhodne skor do terenu kvoli vselijakym vychytavkam) alebo hp pripadne asus ak ides po cene. bateria min 6 clankova lepsie ked je 8. 4 sa vyhni. display tam si nenavyberas vyhni si "sklenennym" vyborne sa na ne pozera v noci ale cez den vidis vsetko co je za tebou a rusi to.
procesor pentium m alebo turion kvoli vydrzi (nie celeron m ani sempron) pripadne nove intel core procesory. grafiku intergovanu ta menej zerie bateriu. dispaly ti staci 15" 15.4 je sice fajn ale ak nepozeras filmy pripadne netrvas na sirokohlom zozerie zbytocne viacej baterky. ram min 512 lepsie 1GB ale v tvojom pripade snad staci 512. kup model ktory ma obsadeny len jeden slot aby si mohol v buducnosti doplnit ram. disk je v podstate jedno aky mas.
so servisom asusu hp a ibm nemam skusenosti pretoze sa zatial ziadny mnou predany nb nepokazil;o)

urcite nemam. vdaka kurzu koruny su u vas ceny niekedy az o 10-20% lacnejsie. mozes hodit do placu nejaky model vybrany ak chces ale silne pochybujem ze dokazem podliezt cenu.
integrovana grafika staci...ale bacha berie si pamat z ramky aby si s tym pocital do buducnosti.

ja zatim nic nevybral, je to tezky, co jsem cetl ruzny diskuse, tak nejlepsi je asi IBM a Dell a tusim to Lenovo, ale jestli se nepletu, tak je to byvaly IBM. Tak jsem jeste asi na nejakyho toho vyrobce, co ma dobrou tu "skorapku" zapomnel. Pak pry je dobry HP, Fuj.Siem.,nekde jsem cetl, ze je dobrej i Acer a jinde zase ze ne. To je tezky, kdyz tomu nerozumis. to samy o Asusu-dobrej a jinde spatnej. Takze konkretni model vybranej nemam, protoze zatim ani nemam znacku... neni tedalepsi vzit model s grafikou vymennou?

Pokud nepotřebuješ aby v něm bÿl operační systém a nebudeš hrát hry tak je super tenhle http://obchod.prusa-computer.cz/product.php?product id=90186&cat=2348&id_catalog=1& má pěkný rozlišení na dislayi možná jen dokoupit ještě jednu paměť.Asus má taky výbornej servis dva roky záruka i když to kupuješ na firmu (některý jiný značky Acer a myslim že i HP dávají záruku jen rok)a když se s tim něco stane vyplníš jen formulář na www.sil.cz a oni si pro něj bezplatně přijedou k tobě domu a přibližně po týdnu ti ho zas bezplatně dovezou zpět.
Pěknej je i tenhle http://obchod.prusa-computer.cz/product.php?product id=90183&cat=2349&id_catalog=1&
nebo pak tenhle http://obchod.prusa-computer.cz/product.php?product id=90344&cat=2349&id_catalog=1&
případně hodně nabitej i na hry bude tenhle http://obchod.prusa-computer.cz/product.php?product id=90343&cat=2349&id_catalog=1&
výběr je fakt velkej ale řekl bych že dobrý jsou jen IBM (Lenovo), Asus, FS a nebo HP nic jinýho bych asi nekupoval.

diky za tipy , podivam se. jinak to muze byt klidne bez OS. ja zkousel ted ruzny distribuce linuxu a prisel jsem na to, ze je to dost jednoduchy, takze bych tam asi nechal linux. ktera znacka notebooku si prijede k tobe domu pro spatnej notebook? to by bylo dobry, ja nekde cetl, ze to dela dell, ale je celkem drahej.

no nebol by som az taky optimista...mozes sa stretnut pri nb s problemom v podpore hw (od acpi, cez grafiku az po zvukove karty...) takze predtym je dobre zistit ako je natom tebou vybrana distribucia s podporou konkretneho hw. Pripadne kupit model s predinstalovanym linux OS. kupovat dell do domacnosti je asi imho zbytocny luxus.

R60 jsou samozřejmě výborný stroje, o tom žádná. Akorát už Lenovo ve své snaživosti předinstalovává tolik nástrojů, že zaberou skoro celou RAM. :) No ale tomu se dá pomoci. Buď vyházením nepotřebného (mohu poradit) nebo přidáním RAM na 1GB (cca 1100,- navíc).
Jenom nastíním rozdíly mezi R60 a R60e, ne vždy jsou zřejmé.

               R60   R60e
S-Video        ano    ne
firewire       ano    ne
docking        ano    ne
stereo         ano    ne (netýká se výstupu na sluchátka :)
PC/Expr.Card   1+1  PCCard
Touchpad       ano    ne (pouze TrackPoint)
otisk prstu    ano    ne

Ještě doplním, že nemají integrovanou čtečku karet. I když se zdají být oproti konkurenci méně vybavené a dražší, investice do nich se vyplatí. Ve zpracování je to nebe a dudy. Navíc se s nimi opravdu příjemně pracuje. Už třeba to jejich osvětlení klávesnice... Užitečná blbůstka, která potěší. :)

Jelikož dbáte na výdrž baterie, nemůžete bohužel ušetřit pořízením Celeronu.
Z NB IBM/Lenovo vybavených Pentiem M má při výborné výbavě ještě únosnou cenu tento:
www.kasa.cz/pocitace-prislusenstvi/koupit/216485/ib m-lenovo/ibm-thinkpad-z60m/

recenze NB z řady Z60m: default.asp

pozn. Tomu, co říká Smith-g, se mi nechce věřit! To si raději ověřte. Co se týče značek, tak ze zmíněných zapomeňte na Acer a FS (je to navoněná bída). A u IBM/Lenovo vybírejte pouze z řady ThinkPad.

jo dival jsem se na to, ja nechci celeron, jestli to nekde tak vyznelo, tak urcite ne. jak jsem psal ten odkaz na barbone www.barbone.cz/?t=PC&dealer=&podminka=&vyrobce=&str sort=9DI10K&str=0&sort=1&pg=3&sklad=-1000&skod=&sna zev=&sfull= tak treti od konce je model v akci a ma dokonce procesor core duo, ten neni prece spatny a nebo jo? a jeste jedna vec, nevite kdyz to nahodou koupim v USA, jestli se na to bude vztahovat zaruka i v CR? Myslim ted treba IBM a nebo DELL a nebo Toshibu. Na tom odkazu jsou za dobry ceny.

pokial kupis vyrobok v usa musi mat global warranty v opacnom pripade je mozne ze vyrobok kupeny v usa v europe nezreklamujes. typicky priklad su foto zn. Canon. to co tu bolo prezentovane ako servis u teba doma poskytuju niektore znacky ale za PRIPLATOK. napr hp to nazyva NDO: Next Business Day On-site, HW Support: Zahájenie opravy nasledujúci pracovný deň je služba, ktorá zákazníkovi zaručuje telefónnu podporu a podporu priamo v mieste inštalácie zariadenia HP produktov. Služba zahŕňa náhradné diely, servisné práce a cestu technika. Služba je k dispozícii od 8:00 - 17:00 hod. od pondelka do piatku okrem štátnych sviatkov. Odborný pracovník dorazí na pracovisko nasledujúci pracovný deň, po tom, čo bola zaregistrovaná telefonická požiadavka a začne pracovať na odstránení HW problému.
podobnu sluzbu poskytuje dell
rataj s tym ze si priplatis par tisic co sa ti asi tazko oplati. inak prebiehaju reklamacie klasicky na tvoje naklady pripadne naklady predajcu...napr ja osobne preberam reklamacie svojich klientov na moje naklady a neposielam ich so zarucakmi do autorizovanych servisov do ba ako niektore ine firmy

rozumim.u fotaku to znam a je s tim v cechach problem i kdyz je to celosvetova zaruka. tak to asi nema cenu z USA zkouset a rozdil v cene je az u drazsich ntb. Asi to necham na ten ASUS, HP, IBM a porad me jeste laka to Ferrari 4003, je to vyprodej, myslis, ze to ma taky tak blbou konstrukci? Co jsem cetl, tak je to pry lepsi, ale nikde jsem test a nebo tak neco nenasel.