Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odepřený přístup k souborům - změnění vlastníka

Zdravím, mám takový problém. Na notasu mám disk rozdělený na dva oddíly a na déčku mám data jako fotky filmy hudbu a podobně a chtěl jsem vytvořit ještě jednoho uživatele a tomu celkově zakázat přístup na dečko. To se mi sice povedlo ale když jsem se přihlásil na svůj účet tak jsem měl odepřený přístup i já. Povedlo se mi dostat k souborům když jsem u každé složky změnil vlastníka přímo na můj účet, ale když jsem přeinstaloval systém tak mám zase odepřený přístup. Chtěl bych se zeptat jak mám z těch souborů a složek udělat normálně veřejné soubory aby se do nich mohl dostat každý uživatel i když přeinstaluju systém nebo je budu chtít přenést na externím hdd nebo tak. Předem díky za odpověď

Preco to riesis takto kostrbato? Pokial sa jednalo o neadmin ucet stacilo zmenit zlozky na sukromne a nikto (okrem skupiny administrators) nealo k tvojim dokumentom pristup).
Nicmenej pokial chces mat naozaj nieco sukromne a nezavisle od systemu, na ktorom to bezi pouzi truecrypt a vytvor si sifrovanu zlozku v nom.
Pokial k zlozke nastavis pristup everyone a data skopirujes na externy disk budu pristupne kazdemu.