Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo potrebujete levny externi HDD box, mrknete sem...

Z me strany se jedna jen o podeleni se o zkusenost - jde o levny USB2 ICY-BOX IB-351U. Zere disky od (mnou vyzkousenych) 40GB do 300GB (snad i vetsi, ale nemel jsem moznost testu ;-)), Seagate, Samsung, WD, Hitachi. Celokovovy (hlinikovy) spodek a vrch, bocnice perforovany hlinik. Prumerny datovy tok dela cca 18MBps (velke fajly asi 26, pri malych souborech s vetsi rezii min) Cena/vykon bomba...

Testuju to uz tyden (ctyri kousky boxu s ruznymi /a menim je ;-)/ disky "co dum dal") a cim dal vic se mi to zamlouva.

Stouralove: nechci delat reklamu, ale tento flak HW je fajn...

Jo, bral jsem to tady: product.jsp

Sorry, ale ty jsi objevil ale ameriku. :-D

Externi boxy pouzivam dlouhodobe a po zkusenostech s noname krabickami predevsim s radicem Stlab jsem na ne temer zanevrel. Nakonec jsem zacal pouzivat externi disky znackove - Seagate a WD a myslel jsem, ze si uz nikdy samotnou krabicku nekoupim, protoze problemy, ktere byly, mi stoji i za zakoupeni drazsiho reseni v podobe kompletni dodavky externi krabicky + disku od znackovych firem (jak pisi, ja konkretne jsem zkousel Seagate a WD - oba perfektni).

Nicmene jsem nakonec neodolal nizsi cene a zakoupil jsem jiz zmineny box - ICY-BOX IB-351U a do nej v jednom pripade disk Maxtor120GB a v druhem Samsung300GB a naprosto doporucuju, zatim je tohle zarizeni jedine, ktere jsem mel moznost odzkouset, ktere se vyrovna znackovym resenim a pritom za nizsi cenu. Takze take doporucuju.

Neznam jediny spolehlivy externi disk 3.5", ktery by se napajel jen z USB.

Dva externi disky USB se pripojit daji, ale Windows se pak chova nestabilne a obcas spadne kopirovani.

Fireware disky jsou oproti USB 2.0 diskum podstatne rychlejsi, takze kdo ma fireware radic na svem PC, je lepe si priplatit za fireware externi disk.

Sorry, ale ty jsi objevil ale ameriku.

Jo, rikej mi Kolumbe :-D. Ja jsem to tu prskl z dobre vule podelit se o kladnou zkusenost a ty me tu napadas :-/. Priste se na vas vy*eru.

BTW: nekdo tam nahore zminil nekompatibilitu dvou techto boxu. Overeno, ze to neni pravda: pripojil jsem vsecky ctyri a normalne se nakonektovaly (disky U, V, W, Y). Prenos neni nijak omezen (pouze technologii USB), disky se normalne "snaseji".

Edit: jeste konfigurace - prastara deska GB Triton 1394FW, W2K Pro SP4

Proste jak nekde uvidite STLab, tak od toho ruce pryc.

Ja treba mel asi 5 boxu STLab a radic se na vsech prehrejval, takze pokud clovek pracoval na to disku vice jak pul hodiny, tak se chip radice zahral a vypovedel sluzbu, pak nasledoval format disku a mohl jsem pracovat po vychladnuti znovu, ale jen tu pul hodinku.

To mif : Vzdyt jsem si delal srandu, urcite je to uzitecna informace, akorat proste novinka to zrovna neni. ;-)