Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustálé padání hry

Dobrý den mám athlona 2000+,1.67GHZ, A 512 MB pamět a stále mi padají hry jako nfs a gta a dálší koupil jsem si kartu na pamět 256MB a těd mám 512MB ale je to na nic. Vlastně to dělá potomco jsem naistaloval gta san andreas . Grafiku mám 64RAM je to dost málá? Ukazuje je se mi modrá obrazovka a pak se to musí restartovat. Co s tím??

velikost paměti na grafické kartě nehraje pro její výkon prakticky žádnou roli (až ty nejvýkonnější karty dokáží využít více RAM). To za prvé.

Za druhé: máš odvirováno, máš odmalwarováno? (např. AVG free + EWIDO)
Za třetí: máš poslední ovladače grafiky? (cudně jsi pomlčel o značce a typu graf. čipu, což je ta nejdůležitější informace o výkonu grafiky)
za čtvrté: zdroj máš jaký?
za páté: nepřehřívá se ti ten počítač? Díval ses na teplotu?

Ohledně GTA: San Andreas

- nainstaluj si patch 1.01 (sice nebudeš mít možnost Hot Coffee módu, ale patch opravuje hodně problémů s padavostí)
- sniž hardwarovou akceleraci zvukovky v Directech (dxdiag.exe). Vypadá to možná šíleně, ale právě toto hodně problémů s pády GTASA řeší
- nastav větší swapovací soubor
- 64MB na grafárně je na hranici, ale dá se to rozchodit. Přejdi do nižšího rozlišení a sniž detaily a vykreslovanou vzdálenost
- o typu GK cudně mlčiš; na ATIně se všeobecně osvědčily Catalysty 6.6 (6.8 jsem nezkoušel, 6.7 prý zlobily)
- možná nebude od věci v Dokumentech smazat (možná poškozený) konfigurační soubor gta_sa.set. Po novém spuštění hry se ti vytvoří nový (akorát budeš muset znovu nabindovat klavesnici a myš, pokud používáš svoje nastavení...)