Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server OS.

Zdravim, chtěl bych poradit jaky mam dat OS na server kde by byly herni server,komunikační...
V nabidce mam skoro všechny OS.. Ale nvm jaky je stavěný na toto využití...
OS např.:

Release 2 |Založená na Gentoo 2006 64 bits|

Release 1 |Založená na RedHat 7.2|

Linux Plesk 9.5 |CentOS 5 64bit + Plesk Panel 9.5|

Debian |6.0 "Squeeze" 64bit|
......

v podstatě je to jedno. Pokud se ptáš takto, asi moc do Linuxu nevidíš, a v tom případě doporučuju obecně akceptovanou distribuci s dobrou dokumentací a komunitou, tj. Debian nebo, nevadí-li ti kompilace a trochu staromódní (zato skvěle přizpůsobitelný) Portage balíčkovací systém, OS Gentoo.

Jako začátečníkovi ti ale doporučím ten Debian, i tak v tom budeš pravděpodobně mít hokej jako prase.