Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabší CPU + Chladič, nebo jen silnější CPU?

Zdravím,
mám teď brouka v hlavě a chtěl bych abyste mi pomohli se rozhodnout lépe.

Mám k dispozici 5.000,-
Potřebuji silnější procesor v x.264 encodingu než je teď můj Phenom II X4 955BE
Nabízí se mi dvě možnosti.

Koupit si tento slabší procesor: amd-fx-8120-d267425.htm
+ chladič do cca 900,- (nevím jaký, poradíte?).

Nebo druhá možnost silnější procesor: amd-fx-8150-d267426.htm
A nechat si stávající chladič Arctic Freezer 13 (který mi žene horký vzduch do zdroje). arctic-freezer-13-d200569.htm

Ve velké zátěži je zdroj docela horký skrze case.

V případě že mi poradíte Slabší verzi + chladič, poprosil bych nějaký dobrý do těch 900,- skladem na alza.cz (objednávat budu ještě dnes, zítra to musí přijít, jelikož jedu na měsíc pryč a beru si s sebou i PC).

Dodatečná otázka. Jsou Fx-8150 a Fx-8120 identické? Tudíž když taktnu Fx-8120 na 3.6Ghz dostanu stejný výkon jako základ Fx-8150?
PS: Chladič by měl být vhodný na taktování.

Ostatní komponenty mám vhodné, ale i přesto je řeknu, kdyby to někdo chtěl vědět.
gigabyte-970a-d3-d243279.htm
http://www.alza.cz/crucial-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl 9-ballistix-sport-series-d296840.htm
http://www.alza.cz/coolermaster-elite-334-d159581. htm
http://www.alza.cz/seasonic-ss-650ht-f3-d167025.ht m

Vždycky když jsem na obrázku viděl https://www.alza.cz/arctic-fan-12-pro-pwm-d126981. htm tak jsem měl pocit, že se dá dát jen jednou stranou.
Pletu se tedy, že ho jako druhý ventilátor (ten co žene vzduch dozadu do case) nemohu použít? Nebo se dát otáčet?

Pokud ano, vezmu ho, jinak bych vzal asi https://www.alza.cz/gelid-solutions-silent-12-d342 668.htm nebo https://www.alza.cz/gelid-solutions-silent-12tc-d3 42667.htm

Ona ta účinnost není žádný zázrak a osobně to považuji za ptákovinu. Ať se vezmou stejné ventilátory, tak se to bude rvát - charakteristiky nebudou stejné. Jeden nasává a profukuje a druhý též nasává - zátěž a tlaky u obou jsou různé a při nejhorším scénáři to může být horší než jeden ventilátor.

Ve velké zátěži je zdroj docela horký skrze case.

No kdo by to řekl, když do něj rvete 100W ztrátového tepla!
Nač zdroj 650W? Vkrádá se mi obskurní představa, že více pruhů tajemně ochladí horký proud vzduchu od CPU.

Z chladiče CPU má teplo proudit nejkratší cestou ven ze skříně, tj. nejlépe má "cákat" rovnou do odsávacího ventilátoru, nikoliv do nebohého zdroje, který by byl z toho "radostí" bez sebe a po zásluze se odmění daleko kratší životností, než při normálně řešeném chlazení.
Ani bych se nedivil, kdyby CPU se přehřívalo také a začalo omezovat výpočetní výkon. Ergo, nejdříve provést revizi proudění tekutiny ve skříni.

Nazdar ms, aniž nevíš jak rád jsem tě zase "četl" :-P
Bohužel když jsem před rokem kupoval Arctic Freezer 13 netušil jsem a nikde se na stránce prodejce nepsalo, že jde otočit jen směrem do zdroje, nebo do GPU.
Co se teplot týče, rád ti je vypíšu, abys to věděl.
CPU: 39°C / 54°C
MB: 29°C / 36°C
HDD: 30°C / 36 °C
GPU: 39°C / 54°C
Radši ti ještě řeknu, že teplota před / je v klidu a za / je v zátěži.

Co se zdroje týče, ten mi tu byl před cca rokem poraděn k HD6950, tu už nevlastním (daroval jsem ji) a když jsem se ptal, jestli teď s GTS450 nebude zdroj až moc výkoný a nemám si koupit 520W Seasonic, všichni mi tu řekli, že to ničemu nevadí a nemá smysl prodávat tento a kupovat jiný.

Ergo, nejdříve provést revizi proudění tekutiny ve skříni.

Problém s teplotou komponentů nemám, dokonce se položený dotaz týká úplně něčeho jiného. :-)

PS: Zkuste být víc jako M-Pol, to je člověk který i když mluví s blbcem, dokáže své texty ukočírovat a vždycky slušně odpoví.
Vy se naopak chováte jako malé/velké dítě, kterému někdo ukradl hračku a tak je naštvaný a zahořklý na celý svět. ;)