Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet nefunguje na druhém počítači

Zdravím,
včéra si strejda zapl svůj komp a nešel mu internet tak na to dneska mrkám a ze svých znalostí kontroluju vše co můžu, ale bez výsledku.

Jeho PC: Win XP, nějakej starší má to 380mb cca rámky.
Jenže ten internet šel nedávno, osobně jsem mu tam instaloval google chrome..

Internet vede do switche -> od tuď si beru já jeden kabel k svému notesu a druhej jde k němu

Zkoušel jsem mu vyměnit kable, nefungovalo, vypl jsem firewall, antivir taktéž nic, překontroloval jsem to ještě a stejně. Zkusil jsem nachvili svůj kabl vytáhnout a stejně nic. Zdiřky na switchy jsem také prohodil a i na ostatních mi do notesu net šel.

Nevíte co jsem mohl zapomenout prověřit? Jinak ještě dodám, že jak jsem mu to instaloval tak mě šel taktéž.

C:\Users\glararan>ipconfig /all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

   Název hostitele . . . . . . . . . : glararan-PC
   Primární přípona DNS. . . . . . . :
   Typ uzlu  . . . . . . . . . . . . : hybridní
   Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
   WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Síťové připojení Bluetooth:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Zařízení Bluetooth (síť PAN)
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 68-5D-43-77-FF-6E
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 5C-F9-DD-3F-96-D1
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::4cd1:3922:31c7:686a%12(Pre
ferované)
   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.88.252(Preferované)
   Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 17. srpna 2012 19:12:13
   Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 20. srpna 2012 19:12:13
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
   Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
   IAID DHCPv6  . . . . . . . . . .  : 291305949
   DUID klienta DHCPv6. . . . . . .  : 00-01-00-01-17-8D-79-FF-5C-F9-DD-3F-96-D1

   Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér bezdrátové sítě LAN Bezdrátové připojení k síti:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 2230
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 68-5D-43-77-FF-6A
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{107FF6A4-D30D-4042-BBA2-9F705180A92D}:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Připojení k místní síti* 4:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{EE7AE431-9344-4A05-801E-7D50E04D52EA}:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{7A08BBEC-BCBB-446D-8070-ED929CD21AD5}:

   Stav média  . . . . . . . . . . . : odpojeno
   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #4
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

   Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   IPv6 adresa. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:14fd:255d:925b:fee1(Prefe
rované)
   Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::14fd:255d:925b:fee1%18(Pre
ferované)
   Výchozí brána . . . . . . . . . . : ::
   NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Skvěle. Asi takhle: aby měla 2 PC v domácí síti IP adresy z jiného oboru, je pitomost - to nemocné PC má IP adresu 10.0.0.6 a to zdravé 192.168.88.252.
Čili je tam něco špatně v přidělování IP adres.
Co se stane, když na tom nemocném nastavíte IP adresy ručně?
Konkrétně:
Adresa IP 192.168.88.253
Maska podsítě 255.255.255.0
Výchozí brána 192.168.88.1

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Toto je maximálne netypické, divné, blbé ???
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.88.252

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 291305949
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-17-8D-79-FF-5C-F9-DD-3F-96-D1

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

udelej ping na 192.168.0.1 ... co to napíše ...