Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na domácí studio.

Zdravím, už delší dobu se chystám založit si domam menší nahrávací studio, založené jen na zpěvu, takže žádné kytary ani bicí atd.... V tomto oboru jsem úplně lajk a potřeboval bych poradit co je pro takové studio přesně zapotřebí. Je mi jasné že mikrofon a dobrá podle mě externí zvukovka ale chtěl bych od vás poradit přímo s odborným vybavením. Nezlobyl bych se kdyby byl někdo tak hodný a vložil odkazy na ty věci které bych přesně potřeboval a určil pro mě například nějakou kvalitu mikrofonu atd... Jak již říkám jsem v tomto oboru úplný začátečník. Nejedná se mi že tu budu mít mikrofon za 10 000 ,- Kč ale aby bylo zboží dostačující pro začátečníka.

Parametry PC : viz soubor. ( je tam zcela vše co je potřeba)

Děkuji všem za rady a tipy, moc si jich budu vážit. Děkuji

aby to bolo na úrovni a zároveň to nestálo ako ročný nezdanený plat prezidenta republiky,tak cca môj návrh: externá zvukovka Steinberg CI2/CI2plus-výhoda:spolu so zvukovkou je bundlovaná Cubase AI,takže tým zabiješ dve muchy jednou ranou,zvukovka a profi software v jednom balení,mikrofony podla ceny napr. niektoré lacnejšie ako AKG Perception 220/AKG CI000S MKIII,Rode NTI-A...plus kvalitné repro napr. KRK RP5 Rokt/RPC6 Rokit...ak plánuješ naraz snímať viac zdrojov ako dva súčasne,tak aj nejaký mixpult ,cenovo zaujímavý je napr. Yamaha MG102 séria...

V tomto pokracovani poviem len tolko,ze si este raz zrekapituluj,co vlastne chces,zvukovka lexicon a hrackarske genius repraky k sebe nejdu,zvukovka ma ine vystupne parametre,hracky geniu ine,poloprofi/profi mikrofon takisto ma inu impedanciu nez bezne konzumne/integrovane zvukovky,tam by musel byt zasa drahy preAmp medzi mikrofonom a vstupom beznej zvukovky,takze krizit to dokopy je trosku nezmysel....

Ovsem pochop jedno,profi zariadenie.ktore je robene na vystupne urovne -12db zapajat spolu s konzumnymi zariadeniami,ktore su robene na +4db nieje ani pri najlepsej voli a tolerantnosti to prave orechove,bud sa uspokoji s tym,ze bude nahravat konzumnym mikrofonom za par halierov a la vivanco z tesca,nay-shopu a integrovanou alebo beznou zvukovkou a la soundblaster a konzumnymi reprakmi a la genius,alebo si postavi nieco na vyssej urovni,zalezi od toho,co konkretne chce a na co ma peniaze,o nic ine nejde.....integrovanu zvukovku s mikrofonom z tesca a bezne pc repraky nazyvat home recording studio je trosku nadnesene,aj trabantu sa volakedy hovorilo pvc jaguar......

jasne, ale pro zacatek, za penize, ktere ma, si poridi dobrou zvukuvku a mikrofon, takze dosahne cile mit kvalitni zaznam, coz mit bude, ze ho pak bude reprodukovat na spatnych bednach je prozatim jedno, casem si dokoupi i lepsi bedny, ale prozatim bude mit kvalitni nahravku a to je oc tu bezi, mezi tim se muze ucit se zvukem pracovat a vysledna zmena bude ±slyset i na tech geniusech