Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyviňte v Javě chlastometr

Buďte pozdraveni!
Jsa pravidelným uživatelem alkoholu, často si kladu otázku, proč chybí javovská elementární aplikace, použitelná pro plno mobilních telefonů, kupříkladu pro můj Sony Ericsson T630. Nejde o nic snažšího, než zadat 4 hodnoty (gramy alkoholu, hmotnost, pohlaví a čas) a z toho vypočítat promile.
Vzorec pro výpočet je tento:

BAC(h)=[A/(r * p)/10]-(h* k)

where
BAC=Blood Alcohol Concentration at time h
A=grams of ethanol consumed: which is equal to (liquid ounces of
ethanol * .82)/.035
r=reduced body mass: which is .68 for males and .55 for females
p=weight in kilograms: which is equal to weight in pounds/2.2046
h=hours drinking
K=estimated rate at which the body metabolizes ethanol which is
.015 grams per hour

Uměli byste na základě tohoto vyplodit prostou aplikaci, nebo se budu nucen Javu naučit sám?
Děkuji za pozornost.

loading...

no já mám opsaný vzoreček:

promile_v_krvi= (objem_v_deckach * voltaz_napoje_v_procentech * 0,8)/ (váha * koeficient)
koeficient je 0,68 pro muže, 0,55 pro ženu a 0,78 pro MM_tanka :-)

no a kolik hodin s tím vydržíš se spočítá z výsledku promile_v_krvi
hodin_nachcanej=promile_v_krvi/ 0,15

0,15 je koeficient udávající výkon jater mělo by to být s rezervou :-)

No já jsem věděl že to dnes ráno nemá cenu počítat a přejel ještě in do práce na kole :-)

tu máš ještě jeden vzoreček
http://auto.idnes.cz/promile-za-volantem-kdy-a-jak- dojet-s-alkoholem-fq5-/automoto.asp?c=A060709_22534 8_automoto_fdv

Je optimističtější tak je lepší:-D Mě to s ním vyšlo po páteční konzumaci na 11 hodin a podle toho co sem opsal já na 15:-) Sobotu jsem tam radši nezadával:-D:beer::beer::beer:8-)

Jinak se tam rve objemové procento alkoholu takže u piva 3,5-5, když si tam někdo dosadí místo píva 10 jako desítka tak mu vyjde že je v nebi :-)

no ja chlastometr na mobilu mam, ale nevim kde sem ho sehnal - zadava se hmotnost, % alkoholu, mnozstvi, pohlavi a vono ti to rekne, kolik mas promile a za jak dlouho muzes ridit ;-) ale nefunguje mi infrak na notasu a kabel nemuzu najit :)) ale jmenuje se to jednoduse - Alcohol a je to cesky (btw sem ted zjistil ze se to jmenuje Alcohol, ale kdyz to spustis, tak uz se to jmenuje Alkohol :-)

edit: nasel sem tohle, ale to neni ono: 66526-alcohol-meter-java-game tamto bylo mnohem jednodussi, ale tenhle asi lepsi - ale 50CZK se mi za to davat nechce..

No a tady je k tématu krásně napsaný že je nebezpečné přestat pít:

Dramatický je stav delirium tremens, který nastupuje po přerušení těžkého abúzu alkoholu, postižený má hrozivé halucinace, je neklidný, třese se, je dezorientovaný, objevuje se pocení, nevolnost, zvracení, zvýšení krevního tlaku. Delirantní stav může být životu nebezpečný, pokud není dotyčnému poskytnutá kvalifikovaná pomoc. Ustupuje po několika hodinách, ale může trvat až tři dny. Při vysazení alkoholu se může objevit i alkoholická epilepsie. Někdy se při snížení přísunu alkoholu při chronickém užívání dostavuje alkoholová halucinoza, dotyčný má halucinace vizuální a sluchové, ale bez příznaků deliria, může se rozvinout až do podoby připomínající schizofrenii.

Jinak si to radši přečtete celý:
rubrika.php
přečetl jsem a mám chuť na jedno:beer: