Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladící podložka pod notebook

Zdravím, chtěl bych bratrovi pořídit chladící podložku pod notebook, ten si koupil před půl rokem na splátky, jelikož se odstěhoval a hodně cestoval, teď se ale už měsíc válí doma a používá ho jako stolní PC. Nevypadá to, že by to využil k tomu, k čemu jsou notebooky primárně určeny (přenosné PC).

Co říkáte na http://www.alza.cz/coolermaster-notepal-u2-noteboo k-cooler-d159564.htm ?
2x 80mm ventilátor na 1 USB.

Máte s tím někdo zkušenosti? Popř. bych poprosil o doporučení nějaké dobré do 600 Kč.
Hluk mu nevadí.

To je přeci jedno, jestli používá či nepoužívá notebook jako mobilní počítač... Respektive nechápu spojitost nutnosti koupě chladící podložky, když jej bude nyní využívat pouze na stole. :?: Pokud tedy nemyslíš dlouhodobé využívání notebooku v plné zátěži (viz možnosti chlazení notebooku versus jeho životnost), to ovšem chladící podložka bohužel nezachrání. Každý notebook má nějak dimenzované chlazení, to by mělo být za běžných podmínek dostatečné. Pokud má zmíněný notebook s chlazením problémy (jedná se o dojem nebo fakt?), věz, že chladící podložka pod notebook není zdaleka tak efektivní řešení (nasávání vzduchu, chlazení šasi apod.) jako možnosti chlazení u kdejakého desktopu v rozměrné skříni.