Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé najíždění pc

Zdravím, prosil bych o radu:
Přišel za mnou kamarád, že pc jeho dětí poslední dobou nějak pomalu najíždí (OS Win7), prodloužila se doba najetí k loginu i najetí po přihlášení. Jelikož se jedná o klasické dětské pc s neustalým přívalem her, provedl jsem čistku od her které už nehrají, ale žádna změna nenastala. Tak jsem použil nástroj Autoruns, a pomocí něho jsem odebral najížnění všeho co mě připadalo zbytečné - update toolbaru google, adobe, autologinu k hrám, atd, atd.. V ovladačích by se nemělo také inicializovat nic nepotřebného. Bohužel, zlepšení opět nenastalo. Ve Win7 jsem nenašel žádný nástroj jako byl pro XP BootVist, který jasně zobrazil v grafu kde co vázne. Jediný problém jsem našel v EventLogu systému, vždy při najíždění chyba: Zařízení \Device\Harddisk0\DR0 má chybný blok. Je možné, aby tato chyba byla příčinou drhnutí při najetí OS. Po najetí se už vše chová normal. Co může být důsledkem dané chyby (tzn. disk je poškozen?), popř jak mám pokračovat?
Jo ještě,.. vytvořil jsem i jiný účet,ale i najetí a přihlášení pod tímto novým čistým účtem bylo v podstatě stejně dlouhé jako u původního účtu.
Moc děkuji za pomoc

Tak pomoci CrystalDiskInfo zjištěno:
Počet podezřelých sektorů: 1
Počet neopravitelných sektorů: 1
ostatní hodnoty OK.

Prosím, co mohu resp. co doporučujete udělat dále? Daý počítač je jěště v záruce.
Děkuji za radu a doporučení

pozorovat dále smart. jestli se počet přealok. sektorů dramaticky zvětší reklamovat.
zálohovat osobní a potřebné věci
------

Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Poradce při potížích\Všechny kategorie

pusť si tam výkon a údržba systému.
autoruns zobrazuje i služby- některé mohou být taky zbytečné- zpožděné spuštění, manuální, zakázáno.

No, sledovat smart a pak, problém je, že se doba záruky se krátí..
Pomocí Autoruns jsem již odebral při startu vše, co podle mého bylo zbytečné, jak aplikace tak i služby a i ovladače jádra.
Nerad bych se pouštěl ještě do dalšího pokusničení s ovladači hardware, mohu udělat výpis a hodit ho sem, jestli tam ještě někdo nenajde něco zbytečného (co by zpomalení opravdu mohlo způsobovat), ale mé dosavadní zkoušení nepřineslo žádný úspěch tzn. žádné zrychlení. Bohužel zpomalení se objevilo opravdu dle EventLogu při výskytu chyby DISK. Měl jsem dojem, že po označení vadného sektoru disku jako bad, tak že systém tento sektor již nadále ignoruje. Jenže při každém najetí se v EventLogu zobrazí několik výše uvedených chyb.
Tak dále nevím co s tím, aniž bych začal od píky, tzn. formátu a znovu nainstalování os.
Prosím, jak mám postupovat dále... Děkuji za pomoc

OK, Ask vyhodim...
Daemon Tools asi používají ke hrám, nevidím sptd v zařízeních (tomu nerozumím? co mám udělat?)
Bohužel nesedím u daného pc, vše dělám na etapy, tak prosím napište, co mohu s klidným svědomím zakázat (tzn.nespouštět),
a až to zrealizuji tak uvidíme, jestli se to zlepší.
Mnohokrát děkuji za pomoc a doporučení

ask a bing je tak nějak přidaná hodnota.
---

daemon tools používá boot driver sptd k emulaci dvdromky- je možný, že ho po startu hledá a čeká a čeká a čeká a nenachází.
buď doinstalovat sptd ze stránek daemonu nebo od výrobce: downloads
nebo daemon zakázat z pospuštění.

dále tam vidím nějaký herní blbosti- je dost možný, že se snaží připojit na net, nedaří se a čeká se, čeká, čeká.

Doinstaloval jsem driver sptd, ale vůbec nic se nezměnilo. Pc najíždí opravdu úděsně.
Prosím nevíte měkdo, co bych mohl jěště udělat pro jeho zrychlení?
Neexistuje pro Win7 podobný nástroj jako pro XP BootVist, kde bylo jašně vidět jak dlouho co louduje, jak aplikace tak drivery?
Děkuji za pomoc

přestalo mě to bavit číst*. co druhý řádek si říkám: naprostá lama.

ale dík za tip od kohosi: rsit na rozdíl od hijackthis ukazuje naplánované úlohy.

na konci vidím zajímavost:

S2 clr_optimization_v4.0.30319_32;Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X86; C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\mscorsvw.exe [2010-03-18 130384]
S2 clr_optimization_v4.0.30319_64;Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X64; C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319\mscorsvw.exe [2010-03-18 138576]

fak ms spouští najednou 32bit a 64bit verzi služby zbytečného dotnetu? zkazky o umění ms programátorů začínají blednout před jejich skutečnými činy.

a toto je nějaký nový sony cd-vir?

S4 MSICDSetup;MSICDSetup; \??\D:\CDriver64.sys []

když jsme u těch driverů: amd/via chipset používá intel síťovky?

======List of drivers ...======
R3 amdkmdap;amdkmdap; C:\Windows\system32\DRIVERS\atikmpag.sys []
R3 AtiHDAudioService;ATI Function Driver for HD Audio Service; C:\Windows\system32\drivers\AtihdW76.sys []
R3 L1C;NDIS Miniport Driver for Atheros AR813x/AR815x PCI-E Ethernet Controller; C:\Windows\system32\DRIVERS\L1C62x64.sys []
S3 a3b3b232;a3b3b232; C:\Windows\SysWOW64\drivers\a3b3b232.sys [] ... ??????
S3 atikmdag;atikmdag; C:\Windows\system32\DRIVERS\atikmdag.sys []
S3 e1kexpress;Intel(R) PRO/1000 PCI Express Network Connection Driver K; C:\Windows\system32\DRIVERS\e1k62x64.sys []
S3 igfx;igfx; C:\Windows\system32\DRIVERS\igdkmd64.sys []
S3 pciide;pciide; C:\Windows\system32\DRIVERS\pciide.sys []
S3 VIAHdAudAddService;VIA High Definition Audio Driver Service; C:\Windows\system32\drivers\viahduaa.sys []

co to je za mišmaš amd/intel a co tam dělá ten vir a3b3b232.sys, ke kterému se ani google nehlásí?

*) toto je jen výcuc. podezřelých záznamů je tam možná 2x tolik.

fivseven neber vážně; každého vyzývá k vložení logu, a pokaždé se na to vyse..
projdi si ho sám - ty logy mají největší smysl právě pro autora, který ví co instaloval a jestli to používá. případně si můžeš zobrazit vlastnosti těch .exe - ostatní by to museli za tebe googlit, protože nemají přístup k tvému disku.

co se mi vybavuje tvůj výpis z rsit, byl to zaplevelený humus - co druhý řádek si říkal o cenzuru. (spyware babylon toolbar tam pěstuješ k čemu?)

pokud z pomalého startu pc obviňuješ jeden vadný sektor na hdd, nic ti nebrání naplánovat kontrolu disku (chkntfs /c c:, chkdsk nebo si to naklikat v nástrojích disku c:)

a ta kombinace driverů intel/amd/via - to je co za kradenou instalačku? nechceš si cizí zařízení vyházet ze správce zařízení..

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

..zobrazit "skrytá" (=odpojená) a ven s nimi.

No, je to pc dětí mého kámoše, já své znalosti vyčerpal, proto zde prosím o pomoc. Už tam měsíc lítám, provedu co mě kdo radí a zase sem napíšu výsledek.
Proto mě teda prosím konkrétně poraďte, co mám udělat, které položky a přes který nástoj mám (mohu) vyhodit.
Disk už jsem checknul několikrát, výsledek = 0,
projel jsem to combofixem, výsledek = 0,
přes autoruns jsem vyhodil co se mě zdálo zbytečné, výsledek = 0.
Moc děkuji za radu

jsem v práci a odpoledne stěhuju nábytek, na výpis combofixu se asi nepodívám.

doporučuju začít od pološílené instalačky:

======List of drivers ...======
R3 amdkmdap;amdkmdap; C:\Windows\system32\DRIVERS\atikmpag.sys []
R3 AtiHDAudioService;ATI Function Driver for HD Audio Service; C:\Windows\system32\drivers\AtihdW76.sys []
R3 L1C;NDIS Miniport Driver for Atheros AR813x/AR815x PCI-E Ethernet Controller; C:\Windows\system32\DRIVERS\L1C62x64.sys []

S3 a3b3b232;a3b3b232; C:\Windows\SysWOW64\drivers\a3b3b232.sys [] ... ??????

S3 atikmdag;atikmdag; C:\Windows\system32\DRIVERS\atikmdag.sys []
S3 e1kexpress;Intel(R) PRO/1000 PCI Express Network Connection Driver K; C:\Windows\system32\DRIVERS\e1k62x64.sys []
S3 igfx;igfx; C:\Windows\system32\DRIVERS\igdkmd64.sys []
S3 pciide;pciide; C:\Windows\system32\DRIVERS\pciide.sys []
S3 VIAHdAudAddService;VIA High Definition Audio Driver Service; C:\Windows\system32\drivers\viahduaa.sys []

v 09:39 jsem psal, jak zobrazit skrytá/odpojená zařízení pocházející z cizí (kradené) instalačky.
usnes se co to je za systém, co tam patří - ty cizí součásti budou ostatně zobrazeny šedě - a odinstalovat to.
ten vir a3b3b232.sys tam ještě máš?

Malwarebytes Anti-Malware 1.62.0.1300
www.malwarebytes.org

Verze databáze: v2012.09.06.11

Windows 7 x64 NTFS
Internet Explorer 9.0.8112.16421
Tomas :: TOMAS-PC [administrátor]

mbam-log-2012-09-07 (23-01-49).txt

Typ: Úplná kontrola (C:\|)
Nastavení kontroly povoleno: Paměť | Po spuštění | Registr | Systémové soubory | Heuristická analýza Extra | Heuristická analýza Shuriken | PUP | PUM
Nastavení kontroly zakázáno: P2P
Kontrolované objekty: 423024
Uplynulý čas: 32 minut, 48 sekund

Nalezené procesy v paměti: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené moduly v paměti: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené klíče v registru: 1
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uni nstall\FLV Player (PUP.Adware.Installcore) -> Žádná instrukce nebyla provedena.

Nalezené hodnoty v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené datové položky v registru: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené složky: 0
(Žádné škodlivé položky nebyly zjištěny)

Nalezené soubory: 2
C:\Program Files (x86)\FLVPlayer\Uninstall\Uninstall.exe (PUP.Adware.Installcore) -> Žádná instrukce nebyla provedena.
C:\Users\Tomas\Videos\Documents\FLVPlayer_v3.exe (PUP.Adware.Installcore) -> Žádná instrukce nebyla provedena.

(konec)

Řešil jsem takový jeden počítač. Vše bylo v normě, akorát ve SMART byl jeden jediný podezřelý sektor. Použil jsem na disk utilitu výrobce s volbou povolení zápisu. Data se neztratily, podezřelý sektor byl vynulován a rychlost se zase vrátila na raketovou.
Takže zkus použít utilitu výrobce a jestli má volbu prověření povrchu pomocí zápisu, tak to povol a pusť ji na disk. Možná nebude od věci mít pro jistou image disku po ruce. Kdyby náhodou zařvaly data, tak zrovna to ještě přejeď volbou zero fill. Mno, a myslím, že čistý reinstal woken by nebyl taky od věci.

Reinstal bych rád prováděl jako poslední krajní řešení.
Stále mě připadá, že to zpomalení je důsledkem toho chybného sektoru, ale počkám, jestli někdo něco nevyčte z logu Combofixu. Pak už nevím, asi opravdu nějak ošetřit ten vadný sektor.
Děkuji za každou radu

Nechce se mi to pročítat úplně detailně, možná to už tady bylo (je to už dost dlouhé). Zkus toto: V msconfig zakázat všechno Po spuštění a na kartě Služby - taky všechno zakázat (po restartu se stejně důležité služby spustí). Pak zrestartovat PC. Pokud to nepřinese žádnou změnu (nebo jenom minimální), tak udělat kontrolu disku (Tento počítač - pravé myšidlo na jednotku disku - Vlastnosti - Nástroje - Kontrola chyb - v Možnostech zaškrtnout obě políčka). Restart PC a počkat na výsledek.
Plán Bé: Zkusit ten reinstal OS
Plán Cé: Vyhlídnout nový HDD.

Prosím, je ještě nějaká možnost jak zjistit v čem je problém? Udělal jsem vše, co mě zde bylo doporučeno, od scanů a defragmentace disku, zakázání zbytečných programů a procesů, přes combofix a další scany a přesto jsem se nehnul z místa. K dalšímu bodu..B, tzn. přeinstalování systému bych se rád nedostal, resp. aby to bylo už jen poslední zoufalé řešení.
Prosím, a to opravdu neexistuje pro Win7 něco jako BootVis, kde bylo i v grafu krásně zobrazeno jak dlouho co najíždí,.. jak procesy, tak další služby a i ovladače. Z toho se dalo jednoduše posoudit, kde to drhne.
Moc děkuji za každou radu,kudy kam...

neprošel sis ty logy a cizí ovladače, psal jsem ti to 31.08.2012 20:24 a 05.09.2012 11:14
zjevně jde o kradenou instalaci cizího systému, s neodstraněnými původními ovladači. psal jsem ti jak to ve správci zařízení opravit.
pokud se ti nechtělo, je jediná cesta: nová čistá istalace systému, do něj tentokrát správné ovladače, a zálohu systémového disku do image na datový logický disk pro případ brzkého zničení domácími samoadminy.

nicmene to mnozstvi Intel komponent v jeho AMD/VIA systemu je podivuhodne :)

tipuju že to ty děti samy přeinstalovaly někde staženou instalačkou - oni jsou samoadmin a kdo je víc?

ale nechceš tím říct, žes od 05.09.2012 09:39 neměl čas se přesvědčit o instalovaných ovladačích, které tam nepatří? cmd.exe:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

..zobrazit skrytá (=odpojená) a ven s nimi.

rsit: výpis hijackthis/rsit je jen pro tebe - jen ty můžeš zkontrolovat o co jde, nikdo jiný nemá k tvému disku přístup.

v logu jsou úplně zakázané procesy co se spouštěly po startu - někdo systém opravoval kladivem?

adobí doplňky:
"O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} - http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp .cab"
pokud je to další photoshopista se sw postahovaným z netu, takové svinstvo nemá cenu řešit - ať mu to spraví ten, kdo tam warez instaluje.

64bit w7 neznám / nemám s čím porovnat.
ze služeb (začínají o23) si projdi vlastnosti vypsaných souborů -> verze. zamysli se nad existencí všech, které nepocházejí od ms, k čemu je máš.

a fízláckou síť určitě nepotřebuješ:
"O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)"

dále: "======Registry dump======"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=145

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\explorer]
"NoDrives"=0

jediná správná hodnota NoDriveTypeAutoRun je "=ff"
ale doporučuju stejnou proměnnou vložit i do větve "HKEY_LOCAL_MACHINE" - bude to platit pro všechny uživatele.
a pokud nepoužíve diskety, můžeš nastavit "NoDrives" na 1.

kdybys hledal nějaký výpalný malware, často se zašije mezi drivery. mohl bys proto porovnat položky v:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]
s jiným pc. vlastnosti dohledáš na disku v adresáři system32\drivers, nebo v registrech v "currentcontrolset\services"

"======List of drivers (R=Running, S=Stopped, 0=Boot, 1=System, 2=Auto, 3=Demand, 4=Disabled)======"
v driverech máš "R/S" zapnutý i vypnutý(?) amd/ati hw, někdo dělal ve správci zařízení úklid. via a intel drivery byly pro nějaké starý hw, vypnuto)
(ale celou dobu ses nevyjádřil co to je za hw, tak těžko říct, mě hádání z koule nebaví)
"S3 catchme;catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys []" ... někdo už zkoušel fak všechno
"R1 dtsoftbus01;DAEMON Tools Virtual Bus Driver; C:\Windows\system32\DRIVERS\dtsoftbus01.sys []"
"R1 HWiNFO32;HWiNFO32/64 Kernel Driver; \??\C:\Program Files (x86)\HWiNFO32\HWiNFO64A.SYS [2011-05-22 28032]"
daemon tools bych stopnul, hwinfo updatnul poslední verzí.

ještě bych stáhnul nějaké antivirové boot cd, a nechal jím proskenovat disk.

----
tato instalace Win má smůlu: dělal ji idiot (viz mix driverů v minulosti)
nerozdělený 1tb hdd je skvělý nápad do té vteřiny, než potřebuješ udělat zálohu nebo naklonovat systém na nový disk (~250gb z šuplíku), což bys teď pro vyloučení pomalosti disku potřeboval.
na disk poštvi nějaký hdtach či co, ať ti vykreslí grafy přenosových rychlostí.
crystal disk info zobrazuje aktální režim disku.

Ano, jelikož jsem již vyčerpal svou mělkou studnu znalostí, požádal jsem zde o radu a také v naději splnil veškeré výše uvedené rady (ComboFix,RSit,atd, atd.., na to kladivo možná taky dojde, jelikož už mě chytá zoufalství). Nežádám aby někdo věstil z křišťálové koule. Poraďte jaký nástroj(e) pro diagnostiku mám použít, aby bylo možné následně z logů určit možný důvod problému(ů), a to jak ze strany software tak popř. hardware. Jak jsem již deklaroval, na WinXp jsem používal BootVis, kde bylo jasně vidět kde co drhne. OS Win7 už skoro vůbec neznám.
PC není mé, bylo oficiálně koupené tak také předpokládám, že i OS je legální (když je i zaplacený), ale kdo ví.
Souhlasím, rozdělení disku na Systém a Data je praktické jak pro údržbu tak v případě problémů, sám jsem to tak vždy na svém pc udělal.
Ano, odinstaluji HWiNFO, pozůstatek po ComboFixu, zakážu wmpnetwk.exe, nevím kdo by tam dal warezácký photoshop a už vůbec né, na co by dětem byl.
úklid v driverech jsem udělal dle předchozího doporučení, nevím že by byl měněn hw.
otestuji disk pomocí HDTune a poštvu na něj chkntfs /c c:, i když scan a defragmentaci jsem provedl už několikrát.
ano, je možné stáhnout diagnostické cd jako napr. Hiren's BootCD, ComboFix se mě už několikrát na rootkity a jinou havěť osvědčil, ale ze zkusím vše.
Mnohokrát děkuji za trpělivost snahu pomoci

během zapnutí ti jen tvém screenu vygeneruje zdroj poruchy "disk" 13 chyb. skoro to vypadá, že je ten krám zralý leda na hod diskem.

1. máš jistotu, že kabely nejsou poškozené a jsou fest doražené?
2. rozkliknul jsi ty chyby disku? nebo aspoň spustil nějaký s.m.a.r.t. sw?
hledět na to jako na svatý obrázek nepomůže.

provedl chkdsk

skoro mě udivuje že nic neohlásil.

(kdyby to byl starý ata disk, jeden tip bych měl: byl na něm takový malý barevný jumper - ten by se ještě někdy mohl hodit)

Jeste 1 test na HDD udelej.
Na zjisteni poctu vadnych sektoru pouzivam hdtune_255.exe
Zkus ho taky - dej Error scan
-------------------------------
Jak ten test dopadnul ?
-------------------------------
zadna odpoved od tebe-----------------NEVADI....

Cti toto
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=14&t=1451 11

Nějaké hlášky z Event logu:
Kód:
Zařízení \Device\Harddisk0\DR0 má chybný blok.
HD Tune Pro: SAMSUNG HD642JJ Error Scan

Scanned data : 610236 MB
Damaged Blocks : 0.1 %
Elapsed Time : 134:32
1 Error at 3007 MB (LBA 6158444)
2 Error at 14728 MB (LBA 30163996)

Nic ti to nepripomina ? Fakt ne ?
Napis zase za mesic. AHOJ

Omlouvam se za prodlevu, pc nemam doma na stole a chodit kazdy vecer naskok na navstevu kvuli pc opravdu nemohu.
Scan jsem provedl i nekolika nastroji s tim, ze tam je vadny blok, coz je i ve SMARTu. Obdobne to je zaznamenano i v logu udalosti OS.
Jelikoz pc je v zaruce, tak to vzdavam a doporucil jsem, aby pc resp. disk reklamoval, i kdyz jsi nejsem jisty, ze s jednim vadnym sektorem ho vymeni. Bohuzel, ani tato chyba disku nemusi byt duvodem daneho problemu, ale preinstalovani OS ponecham az na stav vyrizeni reklamace.
Vam vsem moc dekuji za snahu pomoct Mejte se pekne