Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: chov kocoura v bytě

Zdravím,
nevím jestli by kutilská nebo tera nebyla lepší, ale více doma jsem tady (a vím, že někteří zdejší kočky chovají - alespoň podle avatarů...), tak to dávám sem.

Vzali jsme si domů asi dvouměsíční kotě, které bylo do teď venku. První nepříjemné zjištění bylo, že má blechy. Včera jsme aplikovali Frontline Spray a dneska ráno jsem kolem něj našel asi 40 mrtvých blech (byl v koši, ze kterého nemohl vylézt). Po zběžné kontrole, jsem v něm už žádnou blechu nenašel. Můžu teda považovat bleší problém za vyřešený? Samozřejmě mám v plánu kompletní očistu bytu a všeho čeho se zvířátko dotklo (nemáme koberce, tak je snad riziko usazení blech menší).

Dál bych se chtěl zeptat na tipy, čím takovéto kotě krmit? Jaké granule, masové kapsy apod? Na co si dát pozor? Díky za všechny rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Kdyz uz tady je rec o kockach, tak se podelim o jednu aktualni historku od nas, kterou mi pred chvil… nový
merlouska 22.08.2012 23:54
merlouska
Exhumace. Zajímalo by mě, jak řešíte problém s kočičími chlupy. Máme je skoro všude, někdy i v jídl… nový
MaSo 04.08.2013 13:24
MaSo
Na kočičí chlupy máme manželku. Pak ještě mop a lepící válečky, ale to není tak účinné jako první po… nový
Jack 06.08.2013 23:44
Jack
Manželku nemám, ale přítelkyni už uklízení chlupů leze krkem... Co třeba nějaké vitamíny na podporu… nový
MaSo 07.08.2013 08:21
MaSo
Nepomůže. Pelichání koček je jejich přirozenost. Pes také pouští, ale ne tolik. Ideální je pudl, ten… nový
Filuta 07.08.2013 13:18
Filuta
No jo, je hic, chlupy lítaj. Nic s tím nenaděláš, odstraňuj následky, nebo kočku. U nás doma kočku n… nový
Prasak 07.08.2013 00:01
Prasak
"...a já pak ty vlasy tahám aj z trenek." Tady ses svěřil správně, teď budeme všichni závidět :-[. nový
Jack 07.08.2013 12:18
Jack
A von si ještě stěžuje. poslední
Filuta 07.08.2013 13:19
Filuta
Je to asi normální, s tím pelicháním. Vysávat, vytírat vlhkým mopem. Donekonečna :-) nový
L-Core 07.08.2013 13:13
L-Core
Na odblešení koček se sprejema opatrně, kočky se voblizujou a ne všechny sajrajty jim dělají dobře.… nový
Filuta 07.08.2013 00:28
Filuta

Kdyz uz tady je rec o kockach, tak se podelim o jednu aktualni historku od nas, kterou mi pred chvili poslala mama:

Po deváté hodině večer jsme vyrazili na záchrannou akci. Koho jsme zachraňovali? Kocoura. Ten je totiž úplně blbej. Ráno v půl sedmé s námi šel na procházku téměř až k dolnímu rybníčku. Nevím proč, ale zůstal tam a s námi se nevrátil. Když jsme odcházeli, mňoukal v křoví. Celý den jsme ho neviděli, miska s granulemi zůstala netknutá. Tak jsme se ho s čelovkou vypravili hledat. Ondra vtipně připevnil čelovku na Maxův krk a po louce běhal svítící pes. Docela jsme se u toho nasmáli. Když jsme došli skoro k rybníčku, u křovin, kde se ráno kocour ozýval naposledy, jsme na něj začali volat. Hned se ozvalo mňoukání. Ten pitomec přecenil svoje schopnosti a nedokázal se sám vrátit. Někde jsem četla, že akční rádius koček je v okruhu 400 metrů. Rybníček je určitě dál. Prostě se sám nedokázal vrátit. Doma pak za statečnost dostal kapsičku.

Jinak k tematu "kocka v byte" - nas kocicak je nalezenec, adoptovali jsme ho asi 2 mesice predtim nez jsme se stehovali z panelaku do domku na vsi. Behem tech dvou mesicu tata vyhrozoval, ze kocoura odveze nekam do utulku, protoze uprimne receno i kdyz jsme se snazili jeho "bobky" uklizet co nejdriv, stejne to na chvili ten byt ponekud zasmrdelo -.- Ale co bydlime na venkove a z nej je venkovni kocour, tak je to naprosto v pohode.

A kazdopadne muzu potvrdit, co uz tu nekdo psal - s kockama je sranda. Ale to i s dalsimi zviraty - mame psa, kocoura, kralika (mazliky) a ovce (sekacky a jidlo na zimu), a vsechna tahle havet nas dokaze prakticky kdykoli pobavit, viz dalsi info z domova:

sekám trávu ovcím (už si ty čúzy vypěstovaly podmíněný reflex na broušení kosy a hned jak ten zvuk uslyší, přiběhnou k vrátkům a začnou bečet a koukají na mě)

(tohle uz zacina byt docela high level.. OT v OT .. vzpomnela jsem si na Inception :-D)

Exhumace.

Zajímalo by mě, jak řešíte problém s kočičími chlupy. Máme je skoro všude, někdy i v jídle...:-) Kočku vyčesáváme kartačem každý den, obden se vysává, ale pořád to nějak nestačí. Nebo je to normální, že v těchto vedrech kočká tak pelichá?

Na odblešení koček se sprejema opatrně, kočky se voblizujou a ne všechny sajrajty jim dělají dobře. Proti blechám a klíšťatům je nejlepší Pro Meris. Taková kytara, zlomí se a rozetře se jí to prstem do kožuchu za krkem, kde se nemůže voblizovt. Blechy houfně zhynou a vydrží to kočku chránit asi měsíc-dva. Bacha, blechy nepřežívají nejvíc zalezlé do kočky, ale popadané do koberce, pelíšku, peřin a všude kde kočka přebývá. Tato místa je nutno ošetřit bleším sprejem a to i několikrát. Má to větší význam, než odblešit samotnou kočku.
Pro Meris také ničí kočičí svrab z uší, častá nákaza venkovních koček. Pozná se, že kočka má v uších jakoby kávovou sedlinu. Jsou to drobní parazité. Pozor, je to přenosné na člověka a není většího svědění, než svrab.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru