Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obnova dat z těžce poškozených hdd vlastními silami

různé filesystémy, různé hdd, různá hloubka poškození.. vyjma na to specializovaného sw, jaké další nástroje lze použít? Tj. včetně hw zásahů a použití speciálních nástrojů.. vím, asi to nebude levná záležitost, přesto, můžete se někdo se znalostí věci rozepsat o takových možnostech?

A mám k takovým hdd shánět pro budoucí záchranu dat bratříčky, stejné modely, dokud ještě jsou v bazarech apod.?

Jak jednoduše na záchranu smazaných souborů z harddisku? (reklamní článek) (los)

Dobrý den, přidám jednu radu, kterou jsem nekde kdysi sehnal a parkrat mi pomohla. Nebudu spekulovat proč to tak je, ale mám ověřené, že disk, který se odmítal načíst, pak alepson chvíli fungoval. Jde o to, dát disk zabalený v igelitu (aby nenavlhnul) tak na 30 minut nebo déle do mrazáku. Nevím proč, ale párkrát se mi stalo, že se pak takto zmrazeny disk po zapojení rozjel. Ne na dlouho, ale na stahnuti par dat to stačilo. Opravdu nevim jak, proč a jakym principem, ale parkrat disk, se kterym uz nic nešlo chvili zase běžel. Jak píši, nejedná se o opravu disku, ale možnost jak v krizi z vadneho disku jeste neco vytahnout. A opravdu to doporučuji jako posledni možny pokus před rozšroubováním.

S touto radou som sa stretol uz viackrat, nieco do seba mat moze, pretoze dojde k podchladeniu celeho disku a potom k jeho prudkemu zahriatiu, co by mu malo sice viac skodit, ale urcite sa tam nieco deje na fyzikalnej urovni.
Zo zvedavosti som to parkat skusil, nicmenej nikdy som ziadneho uspechu so zmrazovanim nedosiahol a neviem ani o nikom komu by to pomohlo.

To já právě musím říct, že už tak 4x to pomohlo (proti asi 20x ne). Ale je to opravdu jen posledni pokus pred vyhozenim. Vetsinou slo o to, že se disk neroztočil, nebo klapal. Po zmrazeni tak 10 minut šlapal. Rozhodne nedoporucuji u disku, ktery by mel jit jeste jinak spravit. Jinak jak to funguje principielne skutecne nevim, mozna nejake stazeni plosnych spoju, lozisek, opravdu nevim.

To baleni do igelitu, ktery ma zabranit proniknuti vlhkosti v mrazicim boxu je prima...ale vis co je to KONDENZACE? :-D
Jakmile ten kus zeleza vyndas ven..tak se, jednduse receno, vysrazi vlivem rozdilnych teplot vzdusna vlhkost na kazde pidi toho podchlazeneho nebozaka, takova rani rosa na kolejich :-) a to je u mechanickeho hdd jiste zadouci a veci prospesne:-D .. ver nebo never, je to z rady tech babskych rad, ktere bohuzel nefunguji. Bohuzel, pze treba v medicine rada tech alternativnich pristupu fungovat muze..