Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Driver k WD Caviar WD2500KS - 250GB 16MB SATA II

Zakoupil jsem tento disk, ale nedostal jsem k němu drivery ani na disketě ani na CD. Našel jsem SIIG Serial ATA Controller Card Driver na http://support.wdc.com/download/?cxml=n&pid=15&swid =9 ale zaráží mě že je z roku 2003(říjen). Jelikož v té době se disky tohoto typu nevyráběly, prosím o potvrzení zda je to ten správný nebo jestli jsem hledal špatně.
Za informaci (nebo odkaz na správný driver) díky.

Cituji ze stránek Czechcomputeru:
 Při instalaci Windows 2000/XP na SATA disk nenajde instalátor žádný oddíl.
Je potřeba vytvořit si disketu se SATA ovladači. Potřebné soubory zkopírujte z přiloženého CD na disketu a při instalaci stiskněte F6 pro zavedení ovladačů.
Nebo pro WinXP Home už to není potřeba?

Ovladač patří k desce, k disku se nedává. To jestli je k základní desce potřeba disketa nebo cd s ovladačem je dáno jejím typem. Novější desky s čipsetem nforce4 a vyšší, intel 865 a vyšší žádnou disketu při instalaci nepotřebují. Jednoduše se to dá poznat tak že u nových desek vidíš zdetekovaný disk přímo v biosu -a pak to jde. Nezapomeň že na rozdělení a instalaci potřebuješ cdčko s integrovaným SP2 jinak disk nerozdělíš8-)