Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit Windows XP

Zdravím,
mazala jsem nějaké aktualizace Win XP a smazala jsem nejspíš nějakou důležitou součást.

Po zapnutí PC se začne načítat Windows, ale pak se objeví:
winlogon.exe - Vstupní bod nebyl nalezen

Vstupní bod procedury AssocPerceivedType se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně SHLWAPI.dll nalézt.
OK

Když to odkliknu, objeví se:
Chyba uživatelského rozhraní

Knihovnu DLL uživatelského rozhraRTení služby Logon msgina.dll se nepodařilo načíst.

Obraťte se na správce sítě, který knihovnu DLL nahradí nebo ji obnoví.

RESTARTOVAT

Jak se to dá opravit? Prosím o nějaký jednoduchý postup, jsem v počítačích laik.

Dík.

L.
Změna předmětu, původně: NEJDE SPUSTIT WINDOWS XP (karel)

Nastav v BIOSu bootování z CD. Vlož instalační CD Windows XP a restartuj počítač. Až se objeví "Libovolnou klávesou spustíte instalaci..." zmáčkni třeba enter (musíš to stihnout do 5 sec.). Na první dotazovací obrazovce stiskni enter, na další potvrď F8 souhlas s EULA, na další stiskni R. Tím se spustí opravná instalace XP.

Můžeš vycházet třeba z tohoto: instalace-windows-xp.html

vlož ho do mechaniky a restartuj PC, zajed do boot menu myslím F8 nebo F10 a vyber mechaniku kde je CD? já to dělám přes bios, dál to nech naběhnout až k pasáži kde bude možnost zmáčknutí klávesy R poté ti najede černá obrazovka s příkazovým řádkem kam napíšeš - chkdsk /r může to trvat Dost dlouho tak se nelekej pak to skus zapnout znova jestly to půjde ;-)