Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nesprávný bios - smrt ?

Dobrý den všem,
můj problém vznikl na motherboard PCChip M957G po update asi nekompatibitilním biosem (AMI).
Počítač po restartu točí všemi větráky a osvětluje čelní panel s teplotou a dobou provozu.
Tlačítka na čelním panelu pro nastavení hodnot, kdy má spínat další vétrák nefungují.
Napájeny jsou (ATA) disky i mechaniky, včetně FDD 3,5¨¨ ale po restartu si na ně ani neťukne.
To se to pak těžko znovu updatuje.
Monitor je nekonečně černý, jak na VGA portu, tak na AGP1 s GeForce6600.
Tlačítko reset nefunguje a pro vypnutí musím dlouze podržet startovací vypínač.
Zkoušel jsem i Clear CMOS, ale ten myslím maže jen nastavení do defaul ale né software.
Už jsem přemýšlel i o koupi nového, nebo ho někde nechat smazat a znovu nahrát.
Potíž je v mé chabé angličtině a v neznalosti firmy která to hravě zvládá, nebo prodává.
S nadějí a za každou dobrou radu vděčný
DzynDza - Praha

Pokud je bios v patici, což je velmi pravděpodobné, máš možnost sehnat někoho s programátorem epromek, aby ti nahrál správný bios. Zkus na poradně Živě najít člověka s nickem Žblambomírek, ten to dělá.
Druhá možnost je, že některé desky umí updatovat bios automaticky z vložené diskety, ale PCChips mezi ně asi nepatří.