Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem STB s HDD-nahrávka

Udělejte prosím blbcovi jasno v guláši.
STB s HDD nahrává jak? - v digitální kvalitě?
Jak se to potom přepaluje na DVD, když tok je jiný.
Haraší mi to v hlavě proto, že Pionner DVR540HX, má sice digit. tuner, ale ve střevech se to vrací zpět na analog, hlavně kvůli tomu vypalování.
V tomhle jsem úplnej laik, mám v tom tmu a potřeboval bych polopaticky rozsvítit.
Díky za vysvětlení.
P.S. i když je lákavé, mít doma "kombajn" i s DVB-T tunerem. Kór, když jiní výrobci, v tomhle sortimentu zívaj.

Na HDD se zaznamenává originální stream, kvalita je zachována. V PC pak stačí použít nějaký authoringový program a poté data vypálit jako DVD-Video. I když vysílání DVB nevyhovuje stoprocentně specifikaci DVD-Video (hl. v parametru Group Of Pictures), v praxi to problém nepředstavuje.
Co se týče přímého záznamu DVB to DVD (bez rekomprese), tak ten si v současné době umím představit jen u DVD-RAM. Důvodů je vícero. Každopádně je to nemilá situace, že <noflame> už tak mizerné DVB </noflame> se při záznamu v rekordéru ještě více degraduje.

Děkuji za odpověď, ale přeci jenom jsem čekal více reakcí.
Asi jsem položil otázku špatně. Zkusím to tedy jinak. Bude doma HDD rekorder /je fuk jaké značky/, k tomu SetTopBox /dvoutunerový/, a TV. Propojení je jasné, příjem digi-signálu také.
TV bude ukazovat "digiobraz", na HDD se bude nahrávat "digisignál".
Ale teď - ještě chápu /i když ne úplně/, že při přehrávce z HDD na TV, bude digiobraz /nebo ne??/, ale vůbec nachápu co se objeví, při vypálení na DVD. Po vaší odpovědi to vypadá, že se na DVD převede jenom analogový signál. Bylo by to logické - ale co víte o tom jak to bude vypadat v budoucnosti.Podle mne kompetentní osoby, které rozhodují o digivysílání, dělají z lidí blbce. V okamžiku kdy budou regály se STB prázdné, tak je majitelé mohou házet do popelnic, protože se bude přecházet, na jiný způsob vysílání, a budou zapotřebí jiné STB.
A bohužel o tomhle problému, mimo lidí, kteří se s tím zabývají, ví valná většina laiků kulový.
A můj nynější "problém" v nepochopení souvislostí, bude najednou problémem statisíců obyvatel tohoto státu.
Proto bych chtěl znát názory více odborníků na této poradně. Děkuji.