Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkcni wifi.

Prosim potrebovala bych poradit. Odjela jsem pracovne do zahranici [presneji UK] a chtela jsem se pripojit na internet, ale mam problem.
Znejakeho duvodu me nikde nejde wifi pripojeni. Ale kdyz to vyzkousim pres kabel, tak muj PC nema problem.
Jsem totalni PC-antitalent, takze moc nerozumim zdejsim radam:]
Ale zkousela jsem vypnout i antiviraky, brany.... ale porad nic. Uz si nevim rady a pocitac potrebuji k svoji praci.
Nenapada Vas neco?
Moc dekuji za jakoukoliv radu.

nevím jak jsou na tom ve staré dobré anglii: které wifikanály používají.
pro jistotu bych nastavil ve správci zařízení - wifikarta - vlastnosti: jejich country, jestli to karta umí změnit.

edit:

napise, ze je to pripojeno, ale at sem pouzila jakejkoliv prohlizec, tak me to nechce pustit na internet.

aha, to vypadá na napevno zadané špatné adresy dns. změnit na "získat automaticky", nebo google-dns 8.8.8.8 a 8.8.4.4

kurt psal, že na videu je to ponechané automaticky.
pokud nejde net ani s ručním nastavením, není tam nějaký zvrhlý antivir, který obsahuje ještě zvrhlejší firewall a antifiltr dns?

když dáš v příkazovém řádku:

tracert www.google.com

..dostaneš odezvu aspoň od domácího routeru?

tvoje konfigurace tcp/ip dává smysl?

ipconfig -all

tak jsem tak mela napsano toto:
- Konfigurace protokolu IP system Windows:
Nazev hostitele: Michaelka PC
Primarni pripona DNS: -
Typ uzlu: hybridni
Povoleno smerovani: ne
WINS Proxy seznam pripojeni DNS: Belkin
- Adapter bezdratove site LAN bezdratove pripojeni k siti:
Pripojeni DNS podle pripojeni:Belkin
Popis: Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
Fyzicka adresa:00-22-5f-79-6c-e2
Protocol DHCP povoleno: ano
Automaticke konfigurovani povoleno: ano
Spojeni-mistni adresa IPv6: fe80::254b:d9d5:3030:f778%11 [preferovane]
Adresa IPv4: 192.168.2.16 [preferovane]
Maska podsite: 255.255.255.0
Zapujceno: 27.srpna 2012 19:22:01
Zapujceni vyprsi: 4. Rijna 2148 2:13:32
Vychozi brana: 192.168.2.1
Server DHCP: 192.168. 2.1
Servery DNS: 8.8.8.8
8.8.4.4
Rozhrani NetBios nad protokolem TCP/IP: povoleno
- Adapter site Ethernet Pripojeni k misti siti:
Stav media: odpojeno
Pripona DNS podle pripojeni: Belkin
Popis: Realtek RTL8168C[P]/8111C[P] Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC {NDIS 6.0]
Fyzicka adresa: 00-1f-16-1a-ef-12
Protokol DHCP povoleno: ano
Automaticka konfigurace povoleno: ano
- Adapter pro tunelove pripojeni Pripojeni k misti siti *6:
Stav media: odpojeno
Pripona DNS podle pripojeni: Belkin
Popis: isatap.Belkin
Fyzicka adresa: 00-00-00-00-00-00-00-e0
Protocol DHCP povoleno: ne
Automaticka konfigurace: ano
- Adapter pro tunelove pripojeni Pripojeni k misti siti *11:
Stav media: odpojeno
Pripona DNS podle pripojeni:-
Popis: teredo tunnelling pseudo-interface
Fyzicka adres: 02-22-54-55-5e-01
Protocol DHCP povoleno: ne
Automaticka konfigurace: ano

WINS Proxy seznam pripojeni DNS: Belkin

jednak mě rozčiluje ta nesmyslná doména belkin, nastavená dementním výrobcem na jeho routeru.

a nejsem nadšen že čtu slovo proxy - někdo nastavoval něco takového? do příkazového řádku (cmd.exe) zkopíruj:

reg query "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" /v ProxyEnable

jaké číslo napíše proxyenable?

ok, není povoleno = přímé připojení bez proxy.

eště pokus - je čistý obsah souboru hosts? zobrazíš ho:

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

edit: toto se mi ve výpisu ipconfig nelíbí, se divím že to windows rozchodí:

Zapujceno: 27.srpna 2012 19:22:01
Zapujceni vyprsi: 4. Rijna 2148 2:13:32

má tam být "lease time" 1-2 dny.
jen se mi nechce věřit, že všude v anglii mají nesmyslně nastavené routery.

díval jsem se teď do jakéhosi manuálu, v uk mají stejně jako v evropě 13 kanálů wifi, tam problém nebude.

jaký je přesný název antiviru co používáš?

Promin oprava, ted me tam pustil a napsal toto:

# Copyright (c) 1993-2006 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost
::1 localhost

Jinak jsem ted pripojena pres kabel, takze me to pusti na net.