Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC mi nechce nabootovat windows

Měl jsem starší PC a naskytla se mi možnost obstarání lepšího PC od jednoho známého avšak nové PC neobsahovalo HDD tk jsem tam vložil disk ze starého (sata 250gb) bios ho normálně rozpoznal a tak jsem mu nastavil primární bootování avšak když poté zapnu PC tk mi naskočí "a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart" a přitom když ten disk vložím zpět do starého pc tk jede normálně... moc se v tom nevyznám a ocením každou vaší radu děkuji.

A cim si ho skontroloval, v jakom PC, jaky test si spustil a jaky bol vysledok?
Load defaults si uz robil?
Kabel k disku si skusil iny?
Kabel od zdroja do disku si uz skusil iny?

je zde nejaka moznost jak rozlisit jestli to dela zdroj nebo deska ?

vymienat

BTW. podla mna je na 99% vadny disk (vadny sektor), 0.99% je vadny kabel. a zvysne 0.01% je ten zbytok prevazne teda hovadiny nastavene v BIOSe (napriklad pretaktovane zbernice)

tak sem zkousel odstranit operacni pameti a nechal sem tam jenom jednu od te doby mi to pise ze tam zadna neni resp. cernej (hlavni) dimm socket vubec nereaguje ale ostatni sockety pracujou normalne :/ .... a take jsem zjistil ze integrovana grafika taktez nereaguje je tedy mozne ze by to delala deska ?