Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doménová politika - složitost hesla

Zdravím,

nevím opět jak dál, tak jdu požádat o radu.

Přes doménovou politiku (která funguje, nastavuju s ní několik věcí a vše OK) jsem nakonfiguroval zásady pro složitost hesla uživatelů. Přesněji ve větvi Konfigurace počítače - Zásady - Nastavení systému windows - Nastavení zabezpečení - Zásady účtů - Zásady hesla

Zde je:

Heslo musí splňovat požadavky na složitost - nakonfigurováno (aktivní)

Maximální stáří hesla - 35 dní

Minimální stáří hesla - 25 dní

Minimální délka hesla - 8 znaků

Vynutit použití historie hesel - 10 hesel zapamatováno

Pokud zapnu konzolu secpol.msc na lokálním PC v doméně, tak tam přesně toto nastavení je zreplikované taky. Ale stále si uživatelka může nastavit jednoduché heslo např. "michala" takže to vůbec nefunguje. Nevím už jak dále, můžete mi někdo poradit jak by to šlo vyřešit?? Zkoušel jsem nespočet restartů a přihlášení, ale bez úspěchu. Zajímavé je, že při pokusu zadat heslo kratší než 6 znaků to hlásí, že to nesplňuje požadavky na zásady hesla. Ale nevím, kde jinde by to ještě mohlo být nastaveno.

Díky

Tak už jsem zkusil snad všechno. Ze všech ostatních politik jsem toto nastavení hesla smazal, nechal to jen v Default domain policy a povolil jí. Níže zasílám část výpisu z příkazu : gpresult /S POCITAC /U JNOVA /SCOPE COMPUTER /Z kde jsou vidět všechny politiky aplikované na danou uživatelku a počítač, zde je nastavení vidět (délka hesla 10 znaků, složitost povolena).

Přesto lze změnit heslo na michaela.

Napadá někoho ještě co bych mohl vyzkoušet ?? Díky moc, už jsem zoufalej.

************************************************** ******************************************

Skripty pýi vypnutˇ
Nenˇ k dispozici

Z sady Łźt… ----------- Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: PasswordHistorySize Nastavenˇ poźˇtaźe: Nenˇ k dispozici Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: MinimumPasswordAge Nastavenˇ poźˇtaźe: Nenˇ k dispozici Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: PasswordHistorySize Nastavenˇ poźˇtaźe: Nenˇ k dispozici Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: MaximumPasswordAge Nastavenˇ poźˇtaźe: 4294967295 Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: MinimumPasswordLength Nastavenˇ poźˇtaźe: 10 Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: MinimumPasswordAge Nastavenˇ poźˇtaźe: Nenˇ k dispozici Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: MinimumPasswordLength Nastavenˇ poźˇtaźe: 10 Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: MaximumPasswordAge Nastavenˇ poźˇtaźe: 4294967295 Z sady auditu ------------- Nenˇ k dispozici U§ivatelsk  pr va ----------------- Nenˇ k dispozici Mo§nosti zabezpeźenˇ -------------------- Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: RequireLogonToChangePassword Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: RequireLogonToChangePassword Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: PasswordComplexity Nastavenˇ poźˇtaźe: Povoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: LSAAnonymousNameLookup Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: ForceLogoffWhenHourExpire Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: PasswordComplexity Nastavenˇ poźˇtaźe: Povoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: ForceLogoffWhenHourExpire Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: LSAAnonymousNameLookup Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: ClearTextPassword Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: ClearTextPassword Nastavenˇ poźˇtaźe: Nepovoleno Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: @wsecedit.dll,-59058 N zev hodnoty: MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\NoLMH ash Nastavenˇ poźˇtaźe: 1 Objekt z sad skupiny: Default Domain Policy Z sada: @wsecedit.dll,-59058 N zev hodnoty: MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\NoLMH ash Nastavenˇ poźˇtaźe: 1 Nastavenˇ protokolu ud lostˇ ---------------------------- Nenˇ k dispozici Skupiny s omezeněm źlenstvˇm ---------------------------- Nenˇ k dispozici Syst‚mov‚ slu§by ---------------- Nenˇ k dispozici Nastavenˇ registru ------------------ Nenˇ k dispozici Nastavenˇ syst‚mu soubor… ------------------------- Nenˇ k dispozici Z sady veýejněch klˇź… ----------------------