Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr CPU

Prosim nekoho aby mi poradil s vyberem procesoru od AMD pro [U]socket A[/U]. Vybiram z techto:
K7 Sempron 2600+ nebo 2800+ Duron 1.8G nebo nejaky AthlonXP (aspon 1,8 GHz)
nebo nejaky jiny AMD.
Rozhoduje cena, nechtel bych jit pres 2000,- (max. 2500,-)
Dále bych chtel vedet, jaky je rozdil mezi Sempronem a Athlonem - cetl jsem, ze Sempron ma polovicni L2 cache. Ma to nejaky vliv na hry?
Zamlouva se mi cena u toho Durona, ktera neni vyssi nez 1500,- (Ma nejaky nizsi vykon? Nebo neni urcen pro hry a je spise pro kancelarske aplikace?)
Vsiml jsem si, ze za nazvem nektereho procesoru je napis TRAY a u nektereho BOX. Chtel bych vedet, co znamenaji tyto zkratky.
Dekuji

Sempron a Duron jsou procesory určené spíš na tu kancelář. AtlonXP by měl ty hry zvládat z nich nejlíp. Jinak BOX je označení pro balení s chladičem a většinou to znamená i delší záruku (3 roky). Předpokládám že TRAY bude opak (záruka 2 roky).

Dále bych chtel vedet, jaky je rozdil mezi Sempronem a Athlonem - cetl jsem, ze Sempron ma polovicni L2 cache. Ma to nejaky vliv na hry?

Rozdíl ve hrách je poměrně dost značný. Sám jsem ani nevěřil jak velký. Kolegovi jsem doporučoval Semprona 2800+. Když jej koupil, tvrdil že se mu hry sekají-zkušebně jsme vyměnili za Athlona a fakt výrazně lepší.

Pozor na srovnavani hrusek s jablky.

Socket A - jednoznacne Athlon (Duron nejhorsi (zastaraly) a Sempron taky slaby - 333MHz)

Socket 754 - Athlon 64 a Sempron 64 - oba na frevenci 800MHz, rozdil pouze v cache, s nizsima narokama se da v pohode pouzit Sempron i na hry.

1) nový procesor na socket A si koupí jen absolutní blázen:-D Například duron 1800 za 1500 je fakt super našponovaná cena...
2) nenapsal jsi na jakou desku..duron 1800 jede myslím na 133mhz, Sempron potřebuje 166 a ne každá /zejména starší/deska to umí
3) doporučil bych Ti Sempron 2800+ socket 754 za 1333 s dph + novou základní desku
Asus K8V-X SE - K8T800 za 1269 vč.dph. Procesor je v provedení BOX takže i s větřákem.
Ceny z www.czechcomputer.cz

Předpokládám že ve stávající sestavě máš n ějakou DDR paměť a nemáš ještě plečku na sdramky. Starou desku a procesor prodáš podle rychlosti cpu (počítám nějakej duron)za 600-1000.

P.S. ¨Procesor 2800/754 jsem doporučil protože má 256kilo l2 cache. Další vhodný je 3100+ /opět 256kilo cache)ten je dražší o cca 300kč ale už má i snížení rychlosti podle zatížení /míň žere a topí, vhodné pokud počítač např. přes noc stahuje/ Většinou jdou tyhle cpu přetaktovat o 20-25procent.Procesor se 128 L2 cache neber!

Ten procesor by mel byt nastupce meho 1,5 GHz AthlonaXP, ktery si chci dat do pc na praci. Mam ho nechat tam, kde je, a mam koupit neco slabsiho do toho pracovniho pc, nebo mam koupit Semprona 2800+ a procesory prohodit?
Mam desku od Giga-Byte a procesory, ze kterych vybiram jsou v CPU Support List.

aha takže je to složitější:-)

takže máš počítač v místě A (doma) s procesorem označme si to A1 a ten cpu má jít do počítače B (práce) kde procesor není ?

Tak kdybych chtěl mít doma něco lepšího tak si koupím tu desku s sempronem 2800(754) viz výše a celou desku i s procesorem z místa A šoupnu do místa B. Nebo můžeš přehodit jen procesor + chladič podle toho která deska je lepší/umí procesor.

Nezapomeň zkontrolovat jestli máš ty ddr paměti.

Další možnost je obejít bazary - nějaký ten athlon 1800+ 2000+ a pod koupíš třeba do 700-900kč ale vzhledem k tomu že máš 1,5ghz tak takový "upgrade" moc smysl nemá a rozdíl v rychlosti moc nepoznáš...Mohlo by to být řešení kdybys chtěl levně rozjet počítač B ,který teď cpu (jakože) nemá.