Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsem rád, že T-mobile zná moje potřeby

Slovenský T-mobile zrychlil datové služby na 5,3 Mbps. K obdobnému kroku se chystá i Orange.

Za této situace mne fascinuje vyjádření českého T-mobile: "Zatímco my pilotujeme TDD, tak slovenští kolegové zvolili HSDPA. O zavedení této technologie aktuálně neuvažujeme, protože jsme přesvědčeni, že potřeby českých zákazníků jsou v této chvíli jinde...."

Já jsem zase přesvědčen, že zcela shodným způsobem reagovala v devatenáctém století i česká firma, pěstující poštovní holuby, když se dozvěděla o vynálezu Grahama Bella.....

no az tak ruzovo by som to nevidel s tymi 5.3Mbps :-)

Pozri si pokrytie !pages.get vpravo si musis nakliknut UMTS, vpodstate neni pokryte nic okrem BA :-)

A kukam tu !pages.get
Technológia HSDPA je nadstavbou technológie UMTS. Umožňuje maximálne prenosové rýchlost pre sťahovanie dát z internetu do hodnoty 3,6 Mb/s. V súčasnosti dostupné terminály však umožňujú pripojenie rýchlosťou maximálne 1,8 Mb/s. :i::-)

P.S: aha ty asi myslis toto
www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=popissluzby&follow =%3F934&partner=c1
ale nejako som nepochopil co to ma ako byt za technologia, na HSDPA to nevyzera.
... aha, to je myslim to co bezi na povodnych frekvenciach analogovych mobilnych telefonov, tam je pokrytie celkom OK, aj ked nie vsade...

Prave ze to su dve rozdielne veci. HSPDA ma tmobile 1.8Mbps alebo uz mozno bude onedlho aj 3.6Mbps, ale to je podla mapky len v Bratislave nikde inde zatial.

Tych 5Mbps to je tzv. sluzba "Rychly internet", to je Flarion - na frekvenciach kedysi analogovych mobilnych telefonov, ma to podla mapky celkom dobre pokrytie, nie som si isty ako sa za to plati - ci ked si platis jedno (HSPDA), ci mas automaticky aj to druhe (Flarion), na UMTS (ale neviem ci aj na HSPDA) su ine tarify ako na "Rychly internet"(Flarion), t.j. mam pocit ze HSPDA a Flarion je oddelene aj tarifmi.

Orange ma asi len HSPDA (ak nie je signal HSPDA tak sa automaticky modem prepina na pomalsie EDGE alebo GPRS, to je vsetko uz v tom jednom tarife). Orange myslim nema nic podobne Flarionu (asi preto ze tu historicku analogovu siet mal len telekom).
P.S. ale pokrytie HSDPA Orange je celkom prijatelne: index.jsp