Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lan boot

Zdravim, mam starsi notes a nema cd-romku a ani nebootuje pres usb. Snazim se pres lan spustit instalaci ale porad se to nechce rozjet. Mam win 7 nevim jestli k tomu nepotrebuji windows server. Stahnul jsem si nejaky softwary jako napr.: Tftpd32, unattended nebo Win7PE a stale nic nepomaha. Jelikoz je moje anglictina moji slabou strankou, tak navody z googlu mi jsou k nicemu. Poradite mi nekdo prosim jak rozjet ten boot pres lan?

Bootnut DOS alebo linux neni cez PXE problem (to je na 3minuty - predpoklad je mat ine funkcne PC v LAN), ale instalovat Win cez PXE to je fakt na dlhsie pripravy, do toho som sa nepustal ani ja ptz Microsoft je dementny.

Ked chces radu tak napis podla coho sa snazis postupovat a co si uz urobil a jaky mas vysledok (co to pise)

inac ked ti mozem poradit skus to bootovat z USB, Win7 sa da instalovat aj z USB sticku, dokonca je aj od MS utilita ktorou sa instalacka da nadrbat na USB. Ked ti nebootuje tak nieco robis blbo.

Notebook urcite z USB bootovat vie. Keby bol tak stary ze by nevedel (to by musel byt rok 2000 a menej) tak by si tam nedal Win7 ani nahodou ptz by to malo pentium1 a 64MB RAM :D

P.S: mas v BIOSe povoleny USB legacy support?

Ak jsi schopen vytvorit bootovaci disketu na inom PC nemáš co riešit. Je to jednoduché jak facka.

www.plop.at_MBR_install

Methods to start the install program : Floppy

You create the install floppy with a floppy disk image. A floppy disk image is a file that contains every sector of the floppy disk. You cannot copy the image file on a floppy disk like a common file. It's required to use a special program that writes sector per sector of the image file to the floppy disk sectors. There are many programs available to do this.

Download the current boot manager plpbt-5.0.14.zip. Extract it to get the floppy disk image. You find the disk image in the install directory. The name of the file is plpbtin.img

How to create the floppy:

Windows: Write the disk image with the program rawwritewin to the floppy disk

V skratke:
- vytvorit instalační disketu z obrazu diskety, je potreba utilitka na zapísanie obrazu na disketu, stahni z www.studna.cz
- stiahnut plpbt-5.0.14.zip, rozbalit, bude to súbor plpbtin.img, utilitou zapísat na disketu
- strčit disketu do Tvého Dell-u nabootovat z diskety a nechat intalovat Bootmanager na Hard disk
- vypnout Dell, vybrat disketu,
- strčit pred tím vytvorený USB bootovací Flash-ku do USB
- zapnout Dell a zvolit USB, koukat co se deje

poznámky:
- instalačný program Win XP prepíše do v MBR zapsaný boot manager, co ti nemusí vadit,
- disketu si odlož, búhví kdy to zas budeš opakovat

A Windows XP sa da instalovat aj tak ze tam nabootujes DOS (napr aj cez PXE to je uplne trivialne potrebujes len image bootdiskety DOSu (resp. odporucam img bootdiskety Win98SE, da sa najst na nete napr bootdisk.com) sformatujes disk na FAT32 a namapujes si instalacku XP (budes potrebovat DOS LAN driver) a pod DOSom spustis i386\winnt.exe z instalaciek.