Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zjištění stability

Dobrý den, chci se zeptat zda existují nějaké programy na zjištění stability komponentů. Procesoru, grafiky a hlavně zdroje, protoze když se sere zdroj, tak se serou všechny komponenty, děkuji pěkně

když se sere zdroj, tak se serou všechny komponenty

Základní předpoklad je mít kvalitní a dostatečně dimenzovaný zdroj. Pokud chceš mít jistotu, vypiš sem svoji konfiguraci včetně zdroje (výkon + značka). Pro test stability lze použít nějaké benchmarky, např. Prime95 pro CPU a Furmark pro GPU.

Moje sestava ještě není kompletní, ale mám už představu jak by to mělo vypadat.

Procesor Intel core i5-2500k/2550k nebo nějaký procesor z řad i7 pro patici 1155
grafická karta na podobné úrovni téhle sapphire-hd-6970-d347866.htm
ram: http://pameti.heureka.cz/corsair-vengeance-black-d dr3-8gb-1600mhz-cl9-2x4gb-cml8gx3m2a1600c9/
zdroj: http://www.alza.cz/zdroj-fortron-epsilon-600w-atx- aktivni-pfc-p4-eps-ssi-epsilon-600-d60014.htm

Sestava je zatím jen v mé hlavě a v brzké době ji chci realizovat. Na tyhle samozřejmé a pro mnoho z vás stupidní věci se ptám, protože v tomhle okruhu se neorientuji jak bych si pral...poskládat počítač tak, aby komponenty byly kompatibilní není těžké, ale mě tetka spíše trápí, jak zjistím, že se mi ty komponenty v průběhu používání PC serou. Na zjištění stability většiny komponentů existují programy, ale podle mě na ten nejdůležitější komponent (zdroj) program neni. Vím že mnoho z vás bude psát, že to není ani náhodou ten nejduležitější komponent, ale já se na to dívám z hlediska, že když bude docházet k častým výkyvům energe zdroje, tak to nebude dělat dobře ani jedné součásti PC.

Takže otázka: jak se může projevit vadný zdroj?
když bude nějaký problém, jak mohu vyloučit že zdrojem to není?

Děkuji pěkně :)