Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (Kubuntu 6.06) Samba - prístup pre všetkých bez hesla

Dobrý deň,

ako nastavím zdieľanie adresárov, aby pri prístupe z Windows PC nepýtalo meno a heslo?
Nastavil som si zdieľaný adresár, vo Windows vidím normálne môj počítač, ale keď naň kliknem, pýta meno a heslo. Nielen, že neviem, aké meno a heslo to vlastne chce, ale bolo by dobré, ak by to vôbec nezobrazilo a hneď ukázalo zdielané prostriedky môjho počítača. Jednoducho - aby tam mohli ísť všetci bez zadávania nejakého mena alebo hesla.

Ďakujem za odpovede.

Ano, funguje, ale je to nebezpečné nastavení z dob dávno minulých, divím se že to ještě vývojáři ze Samby nevyhodili. Pokud je PC na internetu, nezapomeň blokovat port TCP 139 na firewallu !

//edit: a pokud chceš vědět, co za hesla to po Tobě původně chtělo, a jak NT zabezpečení funguje, tak si někdy vyhraď večer na Samba dokumentaci, jsou to užitečné informace o tom jak Windows sítě vlastně fungují.

OK, ďakujem vám všetkým za rady.

Ešte by som rád vedel, ako nakonfigurovať Firestarter. Keď zapnem firewall, už sa nikto nemôže dostať k tým zdieľaným položkám.

Nastavil som na karte Policy toto:
Allow service: Samba (SMB)
Port: 137-138 445
For: everyone

Ale aj tak problém zostal. Dokonca aj pri pokuse niekoho zobraziť moje zdielané položky nič nepribudne do Events, takže ani neviem, čo je vlastne blokované a bolo by treba povoliť.

Linux mám len týždeň, takže naozaj neviem, ako to nastaviť.

nepoznam firestarter ale robit si fw pod linuxom je najlepsie sam.
takze sprav si sam spustaci subor ktory das do spustacich skriptov a v nom maj nieco taketo:
/usr/sbin/iptables -A INPUT -p tcp -d 10.20.30.40 --dport 139 -j REJECT
kde 10.20.30.40 je tvoja verejna ip adresa
predpokladam ze samba ma verejnu ip...ak nie tak to nemusis robit