Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní server 24h denně

Ahoj, mám vytvořený MineCraft server (port forward) na PC. Bylo by možné ho provozovat 24h denně např. v NAS serveru nebo něčem takovém? PC je dost žravé na elektřinu a tiché taky není.

Děkuji.

Příklad. Pokud by PC průměrně spotřebovalo 200W (bez monitoru) provaří se kolem 9000Kč ročně za elektřinu (0,2kWh*5Kč/kWh*24*365). Je třeba rozlišit čas,kdy uživatel PC používá a kdy žere elektřinu čistě jako server.
Spočítej si celkové náklady na provoz současného kompu, potencionálního vlastního serveru (další žrout elektřiny a náklady na pořízení specifického HW) a cenu serveru u poskytovatele služby.

Příklady hostování a kolik to koštuje, podobné služby googluj, to bylo první co jsem našel a nemusí to být super nabídka:
minecraft-servers