Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na WiFi

Ahoj všem,

mám takový dotaz... na NB pokaždé (je jedno jestli Windows XP nebo Win 7) když zapnu WiFi tak mi systém "Zamrzne" a já už si s tím nevím rady :(

Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být ?? Někdy je to v pořádku, ale někdy ten systém totálně zamrzne... a já nevím čím si to vysvětlit, a jak proti tomu bojovat...
Pokud by měl někdo užitečnou radu, byl bych rád.

S pozdravem Tomáš.

No tak sem zkusil vše co tu pánové doporučují.

A problém se opakuje... -> Zapnu Windows bez zapnuté WiFi - bez zaseknutí.
-> Zapnu Windows (byť jen před samotným načtením systému) zapnu WiFi - Během načítání zaseknutí.
-> Zapnu Windows, nechám systém načíst (bez zapnuté WiFi) chvilku počkám, zapnu WiFi a cca 10-15 vteřin a už je to zaseknuté a můžu opět na tvrdo resetovat protože jakákoliv odezva tu nehrozí.

Vážně si s tím nevím rady, zkoušel sem přeinstalovat OS, Drivery... ještě asi jednou zkusím na jiný oddíl nainstalovat OS, a nainstalovat to znova, pomalu, a trošku z rozmyslem. Ale už pochybuji že je problém tady u těch OS.

No jo, služby Windows po rozpoznáni síte se tam vrhnou a hledají a hledají, indexují ... sdílené složky, tiskárny, porty a búhví co všechno ješte.
Proste Microsoft si to tak usmyslel, že snad, by si to mohl nekdy potrebovat a Ty ani nevíš co to je a k čemu by ti to bylo.

Príbeh je to prastarý, tak starý, jak síte a Windows.

Neco pomúže, ak neužívaš sdílení, ani nechceš užívat, zmeň název "Pracovní skupiny" ze standardní "Workgroup" jak má Win preddefinováno od Microsoftu na neco jiného, na cokoli jenom né "Workgroup". Windows následne nebude nic hledat, protože ostatní počítače budou ze skupiny kde on nepatrí .... není to nic moc, no trochu to pomúže.

Koukl jsem na toho Everesta Home..

Když sem se pokusil hledat podle základní desky, našlo mi to však pouze BIOS.. ten já ale nepotřebuji.
Pokoušel sem se najít ovladače tedy pro kartu "802.11bgn 1T1R Mini Card Wireless Adapter" - ovšem nenašel sem nic "autorizovaného" co bych mohl bezpečně použít.

Jenže i když stáhnu to, nainstaluji, tak se mi to zase "sekne".

Uvedu příklad.

- Zapínám Windows bez WiFi - Uplně v pořádku.

- Zapnu Windows, nechám chvilku v klidu, zapnu WiFi na NB a během pár vteřin se to zasekne. Vypnu (ačkoliv nerad, násilně) Windows, vypnu WiFi, zapnu systém, zapnu WiFi a při načítání Windows se mi to opět zasekne. - už celkem nevím co s tím.

Tak sem otevřel ještě správce zařízení, a koukl na ten adaptér k WiFi..

A když sem otevřel kartu "ovladače" tak tam byl ovladač od Railink a ovladač přímo od Microsoftu. Nemohou se ty dva "křížit" a dělat si navzájem nepelechu ?? Na Win XP se mi to pouze zasekne, na Win7 mi to hodí občas rovnou i BlueScreen s odakzem na Win32 a tam ovladač WiFi... Napadá mě snad ještě jen odinstalovat komplet WiFi a nainstalovat to z CD co jsem měl k NB, to by se mi snad už neměl instalovat i ovladač od Microsoftu který zmizel s odinstalací ovladače.

můžeš si konečně vypnout automatický restart po bsod? dík.
z tvého popisu není ani jasné pod jakým systémem k jakým bsod dochází, a o nainstalovaném(?) driveru chipsetu si myslím svoje.
pokud pád windows způsobí sw závada (driver), je bsod zaznamenána v prohlížeči událostí.
jestli ti skutečně vyskakuje chyba s IEEE 1394, tak si fire-wire ve správci zařízení zakaž.

můžeš si konečně vypnout automatický restart po bsod? dík.
z tvého popisu není ani jasné pod jakým systémem k jakým bsod dochází, a o nainstalovaném(?) driveru chipsetu si myslím svoje.
pokud pád windows způsobí sw závada (driver), je bsod zaznamenána v prohlížeči událostí.
jestli ti skutečně vyskakuje chyba s IEEE 1394, tak si fire-wire ve správci zařízení zakaž.

Pokud jsi jen trošku četl, napsal sem, že BlueScreen mi skočil na Win7. Potom sem zapl WinXP a WiFi se připojila normálně k síti, restartoval sem po chvilce sám od sebe, a WiFi už se ale nepřipojila.

K tomu co jsi psal prvně - nevím kde tohle vypínat ve Win7.
K tomu druhému, zakazovat jí nebudu, dneska se dostanu k normálnějšímu internetu tak zkusím ještě na Win7 celé aktualizace, co sem tak četl, ten BlueScreen co mi skáče, se opravoval v určitém hotfixu.

Tak se to vyřešilo celkem snadno.

Jediný problém byl v tom že Win7 64bit sice "instaloval" ovladače WiFi ale už né kompletní. - Místo 4 nebo 5 ovladačů jen 2.
Win7 32bit po tom co sem stáhl ovladače z MSI webu, nainstaloval ovladače všechny, a funguje s klidem.