Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s comctll32.dll (nejdou spustit programy)

Zdravím,
píšu za kamaráda z práce, který má tento problém a požádal mě abych sem napsal. Údajně je problém se souborem comctll32.dll některé programy spustit nejdou. Píše to"Program nelze spustit, protože v počítači chybí comctll32.dll. Je tam podezření, že je to kvůli Java, která se poslední dobou různě přeinstalovávala atd. nevím. Asi jsem Vám toho moc nenapsal, ale kdyby náhodou byly nějaké nápady tak napište. Předem děkuji

Jaj tebe tam chybaju uz dve dll (toto je ina), tak to je antivir jak svina :-D Mas to evidentne aj zavirene (inac by ti antivir nechytal tych dll viac, a aj v tej karantene toho musi teda byt viac!) takze zavolaj firemneho admina nech tam preplacne cisty image Win. Ked si sam admin tak s panom bohom cela firma, a proste tie Win nainstaluj nacisto (idealne riesenie), alebo sa snaz riesit kompletny zoznam toho co vsetko uz ten antivirak stihol pomazat, a preco. A oscanovat ten disk z ineho OS (idealne linux nech si nezaviris este aj dalsi PC)

Uz som pred tyzdnom pisal ze mas zistit v msconfig postupnym vypinanim ze ktory program chce tu comctl32.dll a ten preinstalovat. Co sa tyka javy to je uplne ina vec tu ti chyta antivirak aj to som pisal.
Proste mas tam problemov viac, mozu to byt viac virov, moze byt ze si tam cistil cleanermi az si to uplne docistil do uplnej nefunkcnosti.

Alebo napr. skusit instalaciu javy z oficialneho zdroja a odsledovat ci to zas chytil antivir (v karantene je aj presny cas akcie) alebo ne, alebo co. To musis analyzovat ty ja ti to odtial ani neodvirim ani nezistim ktory program chce tu dll, ani ti nezistim ci ti tu javu chyta antivir oficialnu (falosny poplach) alebo ci to bol chyteny vir realny atd., bud to zistis ty, alebo to niekomu odnes alebo nainstaluj nacisto

ja jsem nic necistil..jen skenoval proti viram a to mi nic nenaslo..to s tim ativirakem zkusim..jinak jak zapnu pc ti ma nabehnout nejaky program tak mozna proto vyskakuje ta chyba pze mi napise ze ten program prestal pracovat..i stim msconfig to zkusim..a v karantene vazne mam jen jeden vir..o dalsim nevim..