Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spadl mi notebook ze stolu :/

Ahoj, potřebuju poradit, spadnul mi noťas ze stolu asi z 1 metru (za běhu) na monitor, zaklapl se a po otevření mám přes něj šmouhy, chvilku šly vidět i ikony ale teď už jakoby zmizely... taky na něm jdou vidět jakoby "střepy" takže předpokládám že bude rozbitá nějaká vrstva LCD.. ale na povrchu je ok.

Nevíte co s tím? Hlavně mi jde o zálohu souborů - mám tam přes 400 GB věcí a nechci o to přijít, pořebuju si to hodit na externí disk jenže problém je v tom, že netuším jak, když mi nejde obrazovka. Napadlo mě připojení externího monitoru jenomže s tím jsem taky nepochodila, nenapadá vás jak to rozjet nebo aspoň nějaká alternativa k té záloze dat??

Díky moc.

Pokud jde obraz na externí monitor, pak není problém. Pokud ne, disk vyndat, přes něco takového připojit k jinému PC a data jednoduše přetahat. Výměna ruplého displeje je záležitost za hodně peněz a obvykle se u starších noťasů nevyplatí. Pokud se podaří sehnat někde vadný stejný typ NTB s fungujícím LCD na ebay, pak je vyhráno.