Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako instalovat xp na hp 7400 (sata disk)

nemal som cas sa tomu poriadne este venovat ale zbezne som si pozrel stranku hp a neviem najst driver na sata disk pri tomto nb. xp driver nema navyse neviem ci sa pri nb potom driver dodat aj cez usb kedze disketovku nb nema (este som to nerobil neviem ci netreba najprv stiahnut nejaky emulator nabootovat z usb a az potom spustit install..?

Ten notebook není "HP 7400". Zkus napsat aspoň přesný typ, ne nějaké číslo. Compaq (nyní HP) Armada 7400 to asi nebude, že?
Že by HP Compaq nx7400? Co potřebuješ? SATA ovladač? Nevieš ho nájsť? A pozrel si aj tuna: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/So ftwareDescription.jsp?lang=cs&cc=cz&prodTypeId=3219 57&prodSeriesId=1847094&prodNameId=1847095&swEnvOID =228&swLang=5&mode=2&taskId=135&swItem=ob-39535-1 ?

Všechny ovladače pro tento model: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Ho me.jsp?&lang=cs&cc=cz&prodTypeId=321957&prodSeriesI d=1847094&lang=cs&cc=cz

sorry samozrejme je to nx rada. ten sata driver som si mohol najst aj sam (mal som malo casu) ale otazkou je ako ho dostat do systemu pri instalacii ked nemam disketovku. napadla ma cesta cez nejaky virtual floppy drive instalovat sata driver na usb...lenze co potom pri instalacii xp? akceptuje ako jednotku a: aj usb kluc vlozeny do nb?
resp aky je vo vseobecnosti postup pri isntalacii sata driverov u pc ktore nemaju fdd mechaniku?

Jsou tam taky "Installation instructions". ;-)

1. Download the SoftPaq .EXE file to a directory on your hard drive.
2. Execute the downloaded file and follow the on-screen instructions.

To use the diskette during a new operating system installation, complete the following steps:

NOTE: A diskette drive is required to use this driver. If an external diskette drive is used, ensure it is plugged into the system.

1. Insert the operating system CD and Power On the notebook to boot from the CD.
2. At the very beginning of the operating system installation, the following prompt is displayed at the bottom of the screen: "Press F6 if you need to install a SCSI or RAID driver...." When the prompt is displayed, press F6.
3. Later in the operating system installation, you are notified that a mass storage device could not be detected. When this notification occurs, press S (S=Specify Additional Device).
4. When prompted, insert the diskette that was created from the SoftPaq file, and then press Enter.
5. Select Intel 82801GBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH7M) and press Enter.

NOTE: At this point, the following prompt MAY be displayed, depending on the version of your operating system CD. If the prompt is displayed, press Enter to use the default Windows driver and continue, if it is not displayed, simply continue with Step 6. The prompt reads as follows:

Windows already has a driver that you can use for "Intel (R) 82801GBM SATA AHCI controller (Mobile ICH7M)". Unless the device manufacturer prefers that you use the driver on the floppy disk, you should use the driver in Windows. S=use the driver on floppy ENTER=use the default Windows driver.

6. Continue with the operating system installation, as prompted.

dx mam 9.0c ale to s tym nesuvisi (zvukovka musi ist aj bez toho). v spravcovi mam dva otazniky...a to pci device a nezname zariadenie. tipujem ze obe budu patrit ku zvukovke.
bt mam, wifi mam, grafiku mam, usb mam, ide mam...proste na prvy pohlad vsetko okrem zvukovky.
na zvukovku som skusal uaa bus driver (sp32646) ale ten novsi ten z marca chce sp2 (pritom nie je pisana v podmienkach) a nasledne na to instalnut adi driver (sp32593) ktory vsak zahlasi ze nenasiel audio hd driver.

takze som sa pozrel a vyzera to ze ten ms uaa sa mi napriek tomu ze sa tvari nenainstaluje. vedel by mi niketo poslat mailom nasledujuce subory?
Date Time Version Size File name
-------------------------------------------------- ------------
27-Oct-2004 15:21 5.10.1.5012 138,240 Hdaudbus.sys
27-Oct-2004 15:21 5.10.1.5012 145,920 Hdaudio.sys
27-Oct-2004 15:21 5.10.1.5012 25,088 Hdaprop.dll
27-Oct-2004 15:21 5.10.1.5012 5,120 Hdaudres.dll
27-Oct-2004 15:21 5.10.1.5012 61,952 Hdashcut.exe
27-Oct-2004 16:20 9.0.0.3140 134,144 Mssap.dll
16-Mar-2004 11:58 5.1.2600.1364 136,960 Portcls.sys
pri instalacii sp32646 sa mi akoze rozbali vsetko do adresara C:\Program Files\Hewlett-Packard\ESU\QFE ale ten je po zhliadnuti prazdny hoci instalator tvrdi ze tam nieco kopiruje. skusal som ich aj vybrat z cabov ale ani to mi nejde;o) a stiahnut z netu sa nedaju.
fleg(at)n4all(dot)net

mam len sp1 ale na strankach mrkvosoftu pisu ze netreba sp2. prave som ho dotahal a uz ho instalujem takze uvidim co povie na to po instalacii sp2
edit: \
takze to mam za sebou potrebovalo to sp2 hoci idioti z ms pisu doslovne na stranke:
This driver is designed to work with the following operating systems: • The original release version of Microsoft Windows Server 2003

Note This driver does not work with Windows Server 2003 Service Pack 1 or a later service pack.
• Microsoft Windows XP with Service Pack 1 (SP1) or with Service Pack 2 (SP2)
• Microsoft Windows 2000 with Service Pack 4 (SP4)

zabudli jaksik poznamenat ze ani s sp1 pri xp to nefunguje. este mam problem s dakym hdi iterfejsom ale to uz nejako poriesim. a uz nikdy nekupim nb od hp bez os lebo potom zhanat ovladace a instalovat ich je porod