Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna baterie CMOS - možno za chodu PC?

Dobrý den, začlal se mi rozdrbávat systémový čas. Je tedy nejvyšší čas na výměnu baterky cr2032. Abych pak nemusel znovu nastavovat celý systém, když vytáhnu baterku a bude pc vv zásuvce, ale vypnuté stratí se mi hodnoty nastavené v biosu. nebo aby se mi hodnoty z biosu neztratily, musím baterku vyměnit při zaputém pc? Nebo se mi hodnoty ztratí i při běžicím počítači? Že tu baterku nesmím nikam upustit, aby neudělala zkrat mi je jasné. Udělal bych si kornout z papíru a vyškrabnul bych jí do toho papíru. Děkuji za případné rady.

No to právě nebude stačit. Pak mi nepujde režim spánku, takže ještě režim (S1/S3), nastavení ovládání rychlosti otáček ventilátoru na chytrý režim, kdy se otážky regulují podle teploty procesoru, nechci aby mi zbytečně šel pořád na full otáčky jak je nastaveno v "defaults", skrytí loga výrobce, atd...