Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava pc kolem 15000

Dobrý den, chtěl bych si sestavit stolní pc v cenové relaci kolem 15 000 Kč. Chtěl bych, abych na tom pc rozjel i novější hry (v rámci možností). Ačkoli jsem dlouhou dobu odsuzoval AMD procesory tak nyní bych preferoval sestavu spíše s AMD procesorem.

Potřeboval bych poradit ohledně těchto sestav:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_19GS0 10U71010QZE01192P0114NE0111WD0114QJ010U8201163A01
U této sestavy bych se chtěl zeptat na její výkon, popřípadě na rady pro její úpravu.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_16ZK0 11CWG010X4A01192P010ZQX01163A0114QJ0111WD0114NE01
U této sestavy bych se chtěl zeptat na dvě věci a to: 1) Jak moc se vyplatí tento procesor oproti procesoru v předchozí sestavě a 2) jestli jsou všechy komponenty opravdu nutné (například takto silný zdroj), jestli by nešla cena srazit níž, přece jen 19 000 už je dost přes limit.

Budu moc rád za každou Vaši připomínku, popřípadě se nebráním ani sestavám s procesorem od Intelu. Děkuji za Váš čas a ochotu.

Muzu jeste par dotazu, ohledne toho pc?
1) Četl jsem ohledne toho procesoru, že jde přetaktovat až někam k 3,8-4,0 GHz. Můj dotaz zní, bude-li stačit zde uvedený zdroj(dle mě by měl) a frekvence pamětí + jestli to lze s uvedeným chladičem uchladit (v tomhle nevidím problém, ale pro jistotu), popřípadě jestli a jak moc se do toho taktování pouštět.
2)Zkoušel jsem si tuhle sestavu poskládat na Alze/Alfa(od tebe)/czc/mironetu a vyšlo mi to nejlépe u czc(+- o 499Kc a navic czc nabizi montaz zdarma coz je asi dalsich +-800Kc) a přeci jenom když už tak bych to radši investoval do pc než jen "vyhodil". Problém u czc je ten, že neprodávají značku xigmatek, proto bych se chtěl zeptat jestli by šla třeba tahle case:
http://www.czc.cz/coolermaster-elite-335u-black/96 160/produkt?q-category-id=25hm6sd1e6i9obkg6f8sdurm og&q-c-0-producer=s59ek2p1ifqeii81d0m7feedai6
Chladič si klidně už koupím u alfy a zapojím sám.
3)Monitor na 1920x1080 utáhne sestava levou zadní že?

A jen ješte doplním i pro ostatní, můj současný pc je:
Intel pentium 4 3,0GHz , Grafika :Saphire radeon 9600atlantis (128Mb), 2Gb paměť atd...no prostě pc sestavené roku 2005 z tehdy téměř nejlepších věcí, ale teď uz se začíná rozpadat. Tímto jen narážím na to, že výkonový rozdíl pocítím i na to jedno jádro i u AMD obrovský, natož celkově. Navíc hry které chci rozjet(s novými možnostmi přibudou i jiné) rozjedu i nyní ovšem na nejnižší detaily a i tak fps nejdou přes 20.