Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s *.xlsx subormi v Exceli

Mam tu jeden starsi pocitac (Win XP) na ktorom je Office 2000 no a uzivatel sa stazuje ze nemoze otvarat novsie office subory (docx a xlsx). Tak som mu nainstaloval Microsoft Compatibility Pack, ktory spristupnuje tuto moznost starsim verziam office (od verzie 2000). Vysledkom je ze uzivatel moze citat subory s priponou docx, ale nemoze citat subory s priponou xlsx. Tieto excel otvori a su v nich same haky-baky (pripadne zahlasi "the file is not in a recognizable format"). Zaujimave je, ze tieto subory (xlsx) dokaze excel spravne otvorit pod administratorskym uctom, ale nedokaze to uz spravit pod uctom s ktorym uzivatel pracuje (Limited account). Skusal som hladat riesenie spolocne s panom Google, ale akosi som nic nenasiel (iba dalsich uzivatelov ktori maju podobny problem). Nepomoze niekto? Vdaka.

Mozno musis instalovat pod tym userom cely office :)
BTW taketo veci MS urcite robi schvalne aby ta donutil kupit novy office :) (u nas kedysi velmi davno ked sme poslali na MS support ze cosi blbne v office 2000 v kombinacii s nejakym inym SW, tak nam odpisali ze kupte si office 2003 :D)

v office 2000 to ide len pod administratívnym prístupom,treba buď povoliť celej zložke ms office 2000 zápis a čítanie/úplný prístup pre skupinu everyone,alebo upgradovať na office 2003,verzia 2000 už nieje oficiálne kompatibilná a podporovaná pod wxp sp2 a vyššie a samotný microsoft túto verziu už nedoporučuje v uvedených OS používať....