Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte barevnou laserovou tiskárnu

Dobré ráno,

Přítelkyně už si koupila notebook s periferií, pěkné reproduktory a pár věcí na sebe.
s tím vším sem jí dokázal relativně hravě poradit.
Teď má v plánu si pořídit barevnou laserovku, se kterou jí bohužel moc neporadim.
Snažil sem se jí ukecat jen na černobílou ale nějak se mi to nepodařilo.. :-)

Prosím tedy o radu jakou barevnou laserovku vybrat.

Nejvíce bude tisknout do školy, hlavně černobíle ale občas potřebuje i barevné obrázky.
Je to studentka takže cenově něco z té nejnižší kategorie ale zároveň i levné doplňování.
---
Ještě pro doplnění mých informací:
Jak to funguje s práškem do laserovek? poprvé sem o tom slyšel až od přítelkyně,
což pro mě byla trošku ostuda :-D

Děkuji všem za odpovědi

Být to na mě, barevnou bych nebral ale je to pro přítelkyni..
---
Myslím že nemá cenu mi tu vysvětlovat pro a proti.. stejně rozhodnutí neni na mě.. :-)
takže prosím o doporučení:
jedné barevné laserovky max. za 4500,-
a jedné černobílé (kdyby se mi podařilo přítelkyni přemluvit) laserové tiskárny max. za 3000,-
---
touchwood: levné Xeroxy jsou diodové takže to asi nebude ta pravá volba.. :-)

Kurt: na netu prášek k sehnání je.. :-)

Fleg: Měl jsem doma tiskárnu Canon a HP.. vždy mi inkoust vydržel na cca 100 - 150 stránek..
U přítelkyně to bylo snad ještě méně..

EDIT: tak mi právě přišla SMS s odpovědí "jsem pro černou"
tj. netřeba řešit barvy.. takže prosím o doporučení jedné černobílé laserovky.. :-) cena stále max. 3000,-

a ještě jednou všem děkuji..

což to chápu.. ale když se třeba dva měsíce nebude tisknout, tak se může inkoust doplnit/měnit znovu..
Je jasný, že zkušeností a znalostí máš daleko víc ale přesto si dovolím tvrdit, že v tomto případě bude laserovka lepší.. už jen protože ten prášek nevyschne :-)

edit: případně odejde celá tiskárna, jako u mě.. :-)

PIXMY vysychali po 3-4 rokoch az, samozrejme zalezi co tam lejes. Ja vzdy odporucam aspon 2 roky tam tlacit originaly.
Inak tak ako zaschyna atramanet v bublejetkach tak sa zapeka prasok v lejzrovkach, takze pojem zapecena(zaschnuta) lejzrovka existuje tiez.
U lejzroviek sa kazia rovnake veci ako u atramentiek, najcastejsie podavace, potom casto odchadzaju valce, ale to vacsinou az po skonceni zaruky, ked si uz svoje odtocia;o).
Teraz som menil MFP v jednej skole, po 5 rokoch im odisla PIXMA, co stale asi 150 eur. Ked som im dodal nove s rovnakymi parametrami za 60 eur riaditelka skoro odpadla, ze preco je to take lacne. No preto. A to povodne chcela opravovat to stare 5 rocne;o).