Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DriveImage XML - zajímavý program na zálohování disku pro nenáročné

Nejsem specialista na klonování disků, naposledy jsem to dělal snad někdy v minulém století, resp. tisíciletí. Teď, postaven osudem před nutnost si zazálohovat obsah těžce dostupného HDD na notebooku, jsem zvolil program DriveImage XML (viz dixml.htm) a byl jsem velice příjemně překvapen.

Naprosto jednoduché ovládání, uloží to obsah disku komprimovaně do několika cca 0,7 gigových souborů, které je možno nechat vytvářet přímo na zdrojovém disku a když např. dojde místo (jako se to stalo mně), program vyzve k zadání nového úložiště (je přípustné např. i na síťovou jednotku) a s takto vytvořenými soubory je možno manipulovat dle potřeby, např. vypálit na bootovací medium apod.

Zkusil jsem si cvičně zálohovat C:/ disk na desktopu a obnova byla naprosto bezproblémová.

Možná se tady rozplývám nad tím, co umí každý program tohoto typu, ale na DriveImage XML je příjemná i jeho nulová cena.

Změna kategorie Software - Tipy, triky
(host) (Paullus)

Patrně myslíš funkci Acronis OmniRestore. Tu nejsem schopný ověřit. Ve zmíněné bezplatné verzi nejde tvorba rozdílových a přírůstkových záloh a chybí naplánované úlohy. Více jsem nečetl. Sám používám zakoupený program a ten se mi nechce odinstalovat, abych mohl zkoumat OmniRestore na verzi Chipovské.