Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odeslat nové téma Bluescreen 0x000000116

Zdravím,
mám notebook Acer Aspire 5750G; NVidia GeForce GT540M 1BG; intel i5 2,3GHz, 4GB RAM. WIN7 64bit
A při hraní jakékoli hry mi po chvilce zkolabuje Notebook (bluescreen). Vím, že ten problém ...116 je něco s ovladačem grafické karty. Zkoušel jsem ho upgradovat, downgradovat ale nic nepomohlo. Stává se to jak při hraní Far Cry (starší hra), tak při hraní nových her. Jsem už zoufalý, můžete mi pomoct?

PS - obrázek je z Googlu ale je úplně stejný jak mám já.

Z acer.com jsem si aktualizoval BIOS

k čemu? odpájel jsi snad a připájel zpět nový procesor?

když ti bsod ukazuje chybu ovladače grafiky, je rozumné přeinstalovat driver chipsetu a driver grafiky. tvůj stažený balík ovladačů z nvidia.com pro nemobilní verzi nemusel být zrovna nejlepší nápad. zkus ho odstranit, restartovat a nainstalovat ten od acerů znovu.

Cisty win mam. Ovladace aktualizuji asi ob mesic ale vidim ze je to chyba. tvrdite tedy, ze mam nechat nainstalovane starsi ovladace a nove neinstalovat? ok. stalo se mi ale, ze kdyz jsem mel novejsi ovladac, tak nove hry byly plynulejsi a meli lepsi odstiny nez u starsiho ovladace. pokud je ale starsi ovladac klic k vyreseni problemu, neda se nic delat. dekuji

jaky driver som psal? Ja som pisal ze tam mas urobit uplne recovery Win na stav od vyrobcu, a potom tam neinstalovat ziadne blbe ovladace, len tie co su na webe vyrobcu notebooku, a musia byt aj pre presne spravnu verziu Win. Ked uz mas Win rozdrbane tak treba skusit zacat odznova od cisteho recovery.

A po cistom recovery nejaky cas neinstaluj ovladace ZIADNE (recovery vsetky ovladace uz ma), aby si zistil ci to je HW problem. Ak to bude nastavat aj po cistom recovery tak je to HW problem a v tom pripade mozes sa aj na hlavu postavit ovladacmi to neopravis.

potrebuješ nvidia vga driver 8.17.12.8590 zo stránok aceru ,podla screenu tam máš inštalované niečo absolutne nekompatibilné s Tvojim konkrétnym modelom notebooku a použitým operačným systémom,čo spôsobuje totálny kolaps systému...dúfam že máš inštalovaný ovládač pre čipset,ten musí byť inštalovaný ako prvý,inak akákolvek inštalácia ovládača pre grafickú kartu skolabuje...