Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V čem začít programovat?

Celkem už jakž takž ovládám html a jsem schopen vytvořit hnusnej web:) Někde na internetu jsem čet, že se vyplatí naučit programovat android aplikace, páč po tom bude velká poptávka. Jenže ohledně programování v androidu toho na internetu v češtině moc není, skoro nic. A taky nevím, zda bych to zvládal, když umím jen html. Nebo začít v javě? To už bych ale řek, že je lepší ten android. Co myslíte? Dík za názory

No ono html, jako značkovací jazyk, není moc těžký se naučit. Nicméně pokud chceš umět programovat, doporučil bych něco jako php alespoň na pochopení. O tom je toho na českém webu hodně.
To je pouze ale můj názor, s jazykem java jsem doposud nepracoval a s androidem tuplem ne.

Musíš si předně vybrat, co chceš v budoucnu dělat, toho se chytit a jít za tím. Jazyk je jen syntaxe. Programování není závislé na jazyku. Je rozdíl strukturované programování a dnes se rozvíjející objektové programování. Naučit se novou syntaxi není tak složité, jako naučit se skutečně programovat.

PrasatkoPee

Jak psal prasatko pee, já jsem začínal s c++, asi po roce jsem zkusil php, přečetl jsem polovinu z tutoriálu co je na linuxsoftu a ovládal jsem ho celkem zdatně.

Takže je jedno v čem se budeš učit, když si osvojí programovací návyky, nový jazyk se naučíš snadno, principy jsou většinou stejné.