Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mysql sa nemôže pripojiť na ip

Zdravím, mám problém s mysql. Či sa snažím pripojiť z php alebo cez navicat na vzdialený server, vypíše to : "1054 - Access denied for user user@srv.xnetpn.sk" ... ten server je server môjho providera, no v IP aj keď zadávam heslo, je zapísaná dobrá IP. Navicat tak začal blbnúť po nainštalovaní xampp.

Díky predom za odpovede.

Mám na PC mysql a apache, potom už len programy ako navicat atď ... o čo ide.

Či už sa snažím pripojiť cez php takto "$_connection = mysql_connect($_ip, $_user, $_pass) or die(mysql_error());" ... ip adresa je na 100% dobrá, alebo cez navicat (pri zadaní znova tej adresy), malo by to vypísať "Access denied for user 'web'@'ip' (using password: YES)" ... tak by som vedel že sa to pripája aspoň na server na ktorý potrebujem.

Namiesto toho to ale vypíše "Access denied for user 'web'@'srv.xnetpn.sk' (using password: YES)", čo je providerov server. Takže sa to chová ako keby to ignorovalo tú ip čo som tam zadal.

To je řeč jako rozprávka. Přečti si třeba ten nadpis, co jsi tady sesmolil... mysql sa nemôže pripojiť na ip. Po dalších snad deseti !! příspěvcích a tvých odpovědích z tebe vyleze, že máš apache a mysql na localhostu. Podle tvojí poslední verze jsem to pochopil tak, že se snažíš připojit k cizí mysql databázi (ke které máš přístupové údaje). Ten vzdálený server je nakonfigurovaný tak, aby se k němu dalo přistupovat zvenčí? Anebo jsem další nechápavý v tomto tématu...

mozes sem dat connection string? alebo co vsetko robis pri pripajani?
Si si isty, ze user@srv.xnetpn.sk ma v mysql pridelene prava resp. je vobec vytvoreny?
stacilo by vytvorit usera user@% aby si nemal do buducna problem s IP.
Co hovori telnet <ip mysql> 1433 ?