Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skopírovanie Win 7 na CD/DVD

Zdravím vás. Mám jednu otázku. Mám kúpený notebook s predinštalovaným systémom (Win 7, samozrejme legálny), dá sa nejako tento systém skopírovať na CD tak aby som mohla z neho preinštalovať systém? Ak áno tak bude to ešte stále legálna kópia systému pokial to nainšatlujem na ten istý PC??

Sežeň si Acronis, počti si co to umí, udělej si zálohu systémového (ale i jakéhokoliv jiného) disku. Záloha Acronisem, provedená hned po instalaci systému, se vleze na jedno DVD (komprimace dat), ze kterého lze zpět systém nabootovat/nainstalovat. Jdou udělat samozřejmě i větší zálohy, ale počet DVD logicky vzroste.

Toshiba recovery

Mnoho Toshiba notebooky jsou dodávány s obnovení továrního image softwaru uloženého ve speciálním (skryté) oblasti na pevném disku. Z tohoto speciálního skrytého snímku obnovení systému, můžete obnovit počítač do jeho výroby čerstvého softwaru stavu podle následujících kroků:

Ujistěte se, že je počítač vypnutý ("Shut-down" z nabídky Start systému Windows)
Odstraňte veškeré periferie, jako externí myš, klávesnice, monitor, USB flash disk atd.
Ujistěte se, že síťový adaptér je připojen a pracuje.
Stiskněte a podržte tlačítko 0 (nula) na klávesnici při zapínání počítače. Uvolněte jej při oživení na displeji objeví varování.
Pokud proces obnovy nabízí výběr operačních systémů, vyberte tu správnou pro vás.
Na displeji objeví varování s tím, že při spuštění obnovení všechna data budou smazána a přepsána.
Klepnutím na tlačítko Ano pokračujte.
Když Toshiba Recovery Wizard se otevře zvolte "Obnova továrního software" nebo příslušnou volbu pro vaše potřeby.
Pokračovat a postupujte podle pokynů Restartování podle potřeby.

Vezměte prosím na vědomí, že tento proces se může mírně lišit od stroje ke stroji, které mohou být vyzváni k vložení disků (multi-disk balíčky) a že proces může trvat jednu až dvě hodiny dokončit. Proces obnovy bude vyžadovat restartování vašeho počítače několikrát.

Jak použít proces obnovy budete mít několik možností. Jedním z nich může být vytvořit vlastní velikost diskového oddílu. Postupujte podle pokynů na obrazovce pro tento a další možnosti, jak přiměla. Pokud jste na pochybách, je obvykle nejlepší přijmout výchozí hodnotu, nebo pre-vybraný možnost.

https://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/j sp/bulletinDetail.jsp?soid=2737864&pf=true