Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odinstalovat linux

mam problém nemůžu odstranit linux, nemůžu na instalovat windows nechce se mi spusit instalačka windows a dam jako primarni mechaniku ale když naběhne nápis boot a ja to od entruji tak mi stejnak naskočí linux nevím si rady a přes příkazový řádek mi to nejede porad te prosim co mam delat uz stím bojuji 2dny apomalu přemýšlím že ten hardisk prodam vubec nemam skusnosti s linuxem

z disku treba odobrať non-dos partície,ktoré vytvoril linux,takže si na webe nájdi súbory pre boot disketu win9x a cez fdisk odstráň linuxovskú non-DOS partíciu,pokial nenájdeš súbory pre win9x,použi napr. PC-DOS,DR-DOS,tie dostupné sú a vedia štartovať aj z usb flash disku alebo napálené na cd...

nie,linux pri inštalácii vytvorí non-DOS partíciu,ktorú inštalátor windows nevie prečítať ,zablokuje inštaláciu a obvykle označí takýto disk za vadný,takže pokial tam chceš inštalovať windows,jediná možnosť je použiť fdisk a odstrániť túto non-DOS partíciu,inak sa bohužial nepohneš ďalej....resp.možnosť by bola použiť nejaký program a la Norton Ghost,Easeus Disk Rescue a vynulovať sektory na disku,tým by sa uviedol disk do "panenského "stavu a mohol by si normálne nainštalovať windows,ovšem to sú znovu programy,ktoré vyžadujú v týchto prípadoch trošku viac znalostí,tá boot diketa s fdiskom je ovela jednoduchšia na použitie...

dik za radu ale nevim jestli to pomuže tak znalý nejsu skusím to ale nevím jestli se mi to povede skoušel sem jiné možnosti a nic ště mě to okno co mi pořád naskakuje kde při zapnutí mi naskočí nabídka 3 možností bud linux................ nebo linix safe......... a pak recover a to mi vadí myslím že tohle mi brnání spustit to bootovani

Ehm...

tak znalý nejsu

Kdyby jenom instalace, ale i v psaní moc "znalý" nejste! Ono na to stačí dokonce i obyčejné instalační médium redmondského systému! To by člověk asi neřekl...
Doporučuji sehnat někoho, kdo dokáže nainstalovat redmondský systém včetně řádné instalace ovladačů v řádném pořadí a řádném nastavení systému.

http://pc.poradna.net/a/view/403824-instalace-wind ows-xp-krok-za-krokem Ono se toho zase tolik nezměnilo a jak a co změnit v BIOSu, případně přímá aktivace boot menu viz manuál základní desky/sestavy.