Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtual PC 2007 - hraní her

Dobrý den, po úspěšném nainstalování Win 98 SE, jsem si řek, že bych si na tom něco starého zahrál, ale nepovedlo se mi tam rozběhat nic, co sem mrkal na youtube, tak nějakej borec na tom virtuálu hraje i hry ve 3D je tam potřeba instalovat ještě něco navíc, nějaký speciální driver, nebo tak něco? Po tom co sem koukl na grafiku mi to vyhodilo to toto:
Dá se ta paměť nějak rozšířit, nebo s tím nejde dělat nic? Předem Děkuji.

Tak videoramka se da rozsirit i ve VPC - musi se ale zasahnout do toho VMC soubory s konfiguraci (je to normalni XML soubor).
Je tam nekde pasaz:
<video_adapter>
<vram_size type="integer">16</vram_size>
</video_adapter>
Tak tam si muzes tu videoramku zvysit.

Ale jak uz se pise, v tom pripade radeji sahni treba po VMPlayeru - ten umi i 3D. Tam to bude snaze schudne.
Na VMPlayeru jedou i ty chrochtajici bestie, co jsou ted hodne na mobilech.

edit: akorat se mi zda, ze tam nemas doinstalovane ty Virtual Machine Additions (protoze mam ten dojem, ze pak se ta videoramka zvedne ze 4 na 8MB)...?

Připojím se do debaty s poddotazem.

Bylo mi teď někdy řečeno, že na hraní her éry Win98 je nejlepší Vitrual Box, který jakousi akceleraci grafiky zvládá. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Stačila by podpora DX7 ve virtualizovaných Win98SE, 32MB VRAM.

Virtual Box znám jen jako název, nikdy jsem na něj nenarazil..

Tak podle přehledu na Živě a navazujících odkazů ani VirtualBox neumí akcelerovat grafiku v Win98SE.

Je nějaký virtualizátor, který na hostovaném W98 dovolí akceleraci grafiky (stačí DX7)? Jo, jde mi o System Shock 2, pod nativními WinXP mi to padá a padá (i po nastavení affinity CPU jen na jedno jádro). Pod W98SE to jelo naprosto bezproblémově.